FPS arttırma programı önerisi

HitmanKamil

Hectopat
Öncelikle selamlar. Uzun sürelerdir kullandığım bilgisayarımda yaşından dolayı FPS düşüşleri almaya başladım ve bu rahatsız etmeye başladı. Bilgisayar parçalarının malum fiyatlarından dolayı bilgisayar toplayamıyorum ve bu bilgisayarın FPS'ini arttırmak için yöntemler arıyorum. Kullandığımda performansı arttırabilecek yöntemler ya da programları önerirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Öncelikle selamlar. Uzun sürelerdir kullandığım bilgisayarımda yaşından dolayı FPS düşüşleri almaya başladım ve bu rahatsız etmeye başladı. Bilgisayar parçalarının malum fiyatlarından dolayı bilgisayar toplayamıyorum ve bu bilgisayarın FPS'ini arttırmak için yöntemler arıyorum. Kullandığımda performansı arttırabilecek yöntemler ya da programları önerirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Bu bir program ile çözülmez, önce sorunun ne olduğunu söylemeniz lazım.
Virüs mü yedin?
Bilgisayarın aşırı mı ısınıyor?
Arka plandaki bir servis bilgisayarını mı yoruyor?
Driverların mı sorunlu?

Razer Cortex.

Bu bir program ile çözülmez, önce sorunun ne olduğunu söylemeniz lazım.
Virüs mü yedin?
Bilgisayarın aşırı mı ısınıyor?
Arka plandaki bir servis bilgisayarını mı yoruyor?
Driverların mı sorunlu?

Bilgisayar yeni sıfırlandı bu yüzden virüs olduğunu düşünmüyorum, aşırı ısınma konusunda biraz tereddütlerim var ama nereden onu göreceğimi bilmiyorum, oyuna girdiğim zaman arka planda tarayıcı veya Discord kapalı giriyorum. Driverları da sıfırladıktan sonra güncel versiyonlarını bulup indirdim.

Bilgisayar yeni sıfırlandı bu yüzden virüs olduğunu düşünmüyorum, aşırı ısınma konusunda biraz tereddütlerim var ama nereden onu göreceğimi bilmiyorum, oyuna girdiğim zaman arka planda tarayıcı veya Discord kapalı giriyorum. Driverları da sıfırladıktan sonra güncel versiyonlarını bulup indirdim.
HWMONTIOR adlı uygulamayı kullanarak bilgisayarın sıcaklıklarını öğrenebilirsin ve CPU-Z'yi kullanarak stress testi yapabilirsin (stress testi CPU kullanımı %100 yapıyor) sonra sıcaklıklar eğer 80 dereceyi geçiyorsa bu bilgisayarın fazla ısınıyor demektir. Tabii ki farklı bir sürü alternatif program var, dilediğini kullan.

Geri
Yukarı