FPS drop nasıl düzeltilir?

Enko006

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarımı yeni sıfırladım ve yeni SSD taktım fakat bu aralar oyunda 140 FPS alırken 20-25 saniye boyunca 10 veya daha düşük FPS'ye düşüyor ve sonra düzeliyor. İnternetten NVIDIA sürücü programını yükledim ve güncelledim fakat sorun devam ediyor. Ne yapmam gerekli? Neden kaynaklanıyor? Çok can sıkıcı bir durum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, bilgisayarımı yeni sıfırladım ve yeni SSD taktım fakat bu aralar oyunda 140 FPS alırken 20-25 saniye boyunca 10 veya daha düşük FPS'ye düşüyor ve sonra düzeliyor. İnternetten NVIDIA sürücü programını yükledim ve güncelledim fakat sorun devam ediyor. Ne yapmam gerekli? Neden kaynaklanıyor? Çok can sıkıcı bir durum.
Sıcaklık dereceleri nasıl? Darboğaz var mı?

Son düzenleme:
Oyun oynamadan önce görev yöneticisini aç, oyuna öyle gir. 20-25 saniyelik FPS düşüşünde görev yöneticisine dön ve hangi uygulamanın CPU'yu ya da RAM'ı ne kadar yüksek kullandığına bak.

Sistemini yaz. Biz nereden bilelim RTX3090'a Ryzen 3 3100 takmadığını?

i5 7200
GT 940MX
8 GB RAM
Oyun oynamadan önce görev yöneticisini aç, oyuna öyle gir. 20-25 saniyelik FPS düşüşünde görev yöneticisine dön ve hangi uygulamanın CPU'yu ya da RAM'ı ne kadar yüksek kullandığına bak.

CPU ve disk düşük bellek 50'lerde.

Sıcaklıklarını ve oyun içi kaynak tüketimlerinin resmini atar mısın?

Sıcaklıklarını ve oyun içi kaynak tüketimlerinin resmini atar mısın?

bb.jpg

bbb.jpg

Oyun içi donma sırasında çektim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı