FPS drop nasıl düzeltilir?

Enko006

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarımı yeni sıfırladım ve yeni SSD taktım fakat bu aralar oyunda 140 FPS alırken 20-25 saniye boyunca 10 veya daha düşük FPS'ye düşüyor ve sonra düzeliyor. İnternetten NVIDIA sürücü programını yükledim ve güncelledim fakat sorun devam ediyor. Ne yapmam gerekli? Neden kaynaklanıyor? Çok can sıkıcı bir durum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Xbox Game Bar'ı kapatmanızı öneririm, çünkü gereksiz bir şekilde arka planda RAM kullanıyor ve gereksiz bildirimler yüzünden FPS düşmesi yiyebilirsiniz.

Nasıl kapatacağınız alttaki fotoğraflarda gözükmektedir.

Ayrıca, oyun modunuda açmanız önerilir.

Dosya Ekleri

• ekran.png
    ekran.png
    353,3 KB · Görüntüleme: 31
  • ayarlar.png
    ayarlar.png
    27,1 KB · Görüntüleme: 34
  • xbox.png
    xbox.png
    28,7 KB · Görüntüleme: 47
  • yakalamalar.png
    yakalamalar.png
    237,3 KB · Görüntüleme: 42
  • oyun modu.png
    oyun modu.png
    215 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleyen: Moderatör:
Daha 2 ay önceye kadar aynı bilgisayara sahiptim herhangi bir darboğaz yaşamıyordu. Gayet akıcı şekilde herhangi bir sıkıntı yaşamadan oynayabiliyordum muhtemelen sorun başka bir şeyden kaynaklı.
Çünkü işlemciniz 2 çekirdek ve darboğaz oluyor. %100 kullanım görünüyor. Malesef başka oyunlar oynayın LoLde 2 çekirdek yetersiz.
Malwarebytes ile sistemi taratır mısın belki virüs falan girmiştir.

Daha 2 ay önceye kadar aynı bilgisayara sahiptim herhangi bir darboğaz yaşamıyordu. Gayet akıcı şekilde herhangi bir sıkıntı yaşamadan oynayabiliyordum muhtemelen sorun başka bir şeyden kaynaklı.

Virüs girse girse Bitcoin miner girer hocam.

Arkadaşın sistemde gereksiz çalışan birşey var. İşlemci kullanımı tavana vurmuş. O yüzden donuyor fps düşüyor. Virüs - uygulama veya başlangıçta açılan programlar olabilir. Format atmasını tavsiye edicem.

Virüs girse girse Bitcoin miner girer hocam.

Belki vardır belli olmaz çünkü aynı sisteme sahiptim orta yüksek ayarlarda sorunsuz şekilde oynuyordum oyunu senelerce de oynadım.

Arkadaşın sistemde gereksiz çalışan bir şey var. İşlemci kullanımı tavana vurmuş. O yüzden donuyor FPS düşüyor. Virüs - uygulama veya başlangıçta açılan programlar olabilir. Format atmasını tavsiye edeceğim.

Muhtemelen bir şey sistemi zorluyor ama kesinlikle darboğaz değil.

Geri
Yukarı