FPS düşme, oyun takılması sorunu

Wexendax

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar konuda da belirttiğim gibi oyuna hep 160 FPS'den 20FPS'e düşüyor 2-3 saniyeliğine ve beni çıldırtıyor, yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam işlemcinin termal macununu değiştir yenile yani. Bilgisayar çok ısındığından FPS'si düşüyor. ThrottleStop gibi şeyler bir işe yaramıyor. Tek çözüm termal macun değişimi.

Hocam? Öldünüz mü yaşıyor musunuz kaçırdılar mı sizi özellikler ne?

Akşam show TV'de haberlerde görürüz :D Technopat Sosyal'de konu açan genç adam sırra kadem bastı. :D.

Müneccimleri mi bekleyelim yoksa siz sisteminiz hakkında bilgi verir misiniz? :)

Sistem bilgilerini bildiğim için hemen sana yardım edeceğim.

İlk başta hepinizin komik olduğu ve cem yılmaza meydan okumak için doğduğunuzu söyleyeyim ondan sonra sistem bilgilerini :)

Sistem özellikleriniz nedir?

Hocam sistem özelliklerim şu şekildedir:
Ekran kartı: RX580 8 GB.
RAM: 16 GB RAM Corsair sanırım 3000MHz.
Anakart: MSI B450M PRO-VDH Plus.
İşlemci: Ryzen 3 2200G.
Power Supply: Rampage 600W 80Plus.
Hocam işlemcinin termal macununu değiştir yenile yani. Bilgisayar çok ısındığından FPS'si düşüyor. ThrottleStop gibi şeyler bir işe yaramıyor. Tek çözüm termal macun değişimi.

Hocam dediğiniz gibi termal macunada bakacağım bilgi için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Güzel iltifatlarınız için teşekkürler. :)

İşlemci ve ekran kartı kullanım ve sıcaklık değerlerinizi oyun içinde MSI Afterburner ile kontrol ettiniz mi?

Etmediyseniz onu bir gözlemleyin. Ayrıca sisteminizin termal bakımını en son ne zaman yaptınız/yaptırdınız?

Güzel iltifatlarınız için teşekkürler. :)

İşlemci ve ekran kartı kullanım ve sıcaklık değerlerinizi oyun içinde MSI Afterburner ile kontrol ettiniz mi?

Etmediyseniz onu bir gözlemleyin. Ayrıca sisteminizin termal bakımını en son ne zaman yaptınız/yaptırdınız?

Hocam henüz termal bakımı yaptırmadım birkaç güne baktıracağım, işlemci ve ekran kartı kullanım ve sıcaklık değerini de bugün bakacağım birkaç saat sonra bilgi vereceğim, bilgi için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı