FPS düşmesi nasıl çözülür?

Hocam bu bilgisayarda nasıl FPS düşmesi oldu anlamadım. Oynadığınız oyunu yazar mısınız? Yükseltebilirseniz yeni bir işlemci alın.

GTA 5 FiveM ama sorun darboğaz gibi aklıma geliyor çünkü FiveM işlmeci %100 olduğunda ekran kartı Max 50 40 kullanıyor.
Oyun içi kullanım değerleri ve sıcaklıklar nasıl hocam? Ekran kartı kullanımı kaç?

Hocam termal macun her şey yeni işlemci Max 36 derece oyunlarda ekran kartı da 42 derece civarlarında.

GTA 5 FiveM ama sorun darboğaz gibi aklıma geliyor çünkü FiveM işlmeci %100 olduğunda ekran kartı Max 50 40 kullanıyor.

Hocam termal macun her şey yeni işlemci Max 36 derece oyunlarda ekran kartı da 42 derece civarlarında.
Windows boştaykenki kaynak tüketim kullanımını atar mısınız? Virüs kapmadığınzdan ya da Windows'un arka planda saçma sapan bir şey yapmadığından emin olalım.

Windows boştaykenki kaynak tüketim kullanımını atar mısınız? Virüs kapmadığınzdan ya da Windows'un arka planda saçma sapan bir şey yapmadığından emin olalım.

Hocam böyle kullanımlar bilgisayar çok iyi bakıyorum 0 virüs.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    2,1 KB · Görüntüleme: 31
Hocam böyle kullanımlar bilgisayar çok iyi bakıyorum 0 virüs.
Arka plan kullanımın iyi, belki Windows bir şey yapıyordur felan diye istemiştim ama sorun yokmuş. O zaman tek çaren hangi parçan darboğaza yol açıyorsa onu değiştirmek.

Küçük ipucu: İşe yarayacağını bilmiyorum ama bilgisayarı Nihai Performans moduna alman az da olsa katkı sağlayabilir.

Arka plan kullanımın iyi, belki Windows bir şey yapıyordur falan diye istemiştim ama sorun yokmuş. O zaman tek çaren hangi parçan darboğaza yol açıyorsa onu değiştirmek.

Küçük ipucu: İşe yarayacağını bilmiyorum ama bilgisayarı nihai performans moduna alman az da olsa katkı sağlayabilir.

Zaten tüm ayarlar şu anda Full performans ayarında ama FiveM de şöyle kasmadan donamadan bir rol yapmak istiyorum çünkü çok çektiriyor bana işlemci almam daha iyi olur sizce.

Geri
Yukarı