0.1% FPS düşmesi nasıl çözülür?

murty0

Hectopat
Daha fazla  
Bu konuya ek olarak MSI Afterburner değerlerini videoya çektim, yorumlar mısınız, şu drop sorunumdan kurtulmak istiyorum.

NOT: Tüm ayarlar (BIOS ve Radeon Software) Default ayarlarda.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

(360p yüklenmiş kusura bakmayın)

Son düzenleme:
Aynı durum bende de var, 1 ay önce hiç sıkıntı yokken son 1 aydır AC oyunları, GTA 5, CS 2 gibi gibi, birçok oyunda drop giriyor. Konuyu takipteyim.

Sorunumu dün çözdüm, bende sadece bir oyunda değil, bütün oyunlarda ve test programlarında oluyordu. Ekran kartım NVIDIA ve DDU ile Driver'ı silip 546.65 sürümünü sıfırdan kurdum. Bu şekilde çözmüş oldum.

Sorunumu dün çözdüm, bende sadece bir oyunda değil, bütün oyunlarda ve test programlarında oluyordu. Ekran kartım NVIDIA ve DDU ile Driver'ı silip 546.65 sürümünü sıfırdan kurdum. Bu şekilde çözmüş oldum.

Sevindim hocam adınıza. Bizim kartlar AMD hangi sürücüyü kuracağız bilmiyorum. Stabil değil hiçbiri. Bende de aşırı derece de var bu sorum her oyunda yapıyor.

Sevindim hocam adınıza. Bizim kartlar AMD hangi sürücüyü kuracağız bilmiyorum. Stabil değil hiçbiri. Bende de aşırı derece de var bu sorum her oyunda yapıyor.
Teşekkür ederim. Ben de AMD driver sıkıntılarını yaşamamak için Nvidia'ya geçtim ama AMD kadar sık olmasa da Nvidia'da da driver sorunları olabiliyormuş. En azından driver'larının çoğunluğu düzgün çalışıyor. Nvidia'ya da ticket attım, bakalım düzeltecekler mi.

En stabil sürüm 23.11.1. Bir sürücü değişikliği ile sorunun çözüleceğini düşünmüyorum ama.
Ben de bir dönem RX 6600 kullandım, sistemden sisteme, markadan model çok değişkenlik gösteriyor ya bu driver'lar. Garip bir şekilde bazıları PSU değiştirince ya da RAM değiştirince hataların gittiğini söylüyor, uyumluluk konusunda çok katı sanırım AMD.

Ben de Ryzen 5 5500 kullanıyorum. Benim sorunum daha çok darboğazdan kaynaklanıyor. Şöyle bir bilgi okumuştum bir sayfada "AMD işlemcilerinde hepsinin silikon kalitesi aynı olmuyor. Bazıları çok iyi bazıları çok kötü."

Hocam teşekkürler bilgileriniz için, tek tek hangi parçada sorun olup olmadığını nasıl anlayacağız? Mesela siz SSD'de problemim var demişsiniz, ya işin ilginç tarafı bu işlemcileri kullanıp drop yemeyen insanlar da var. İşte tam bu noktada insan çıldırıyor ulan o adamda yok bizde var nasıl oluyor diye.

Paranoyak oluyorsunuz hocam bir yerden sonra, ne yaparsak yapalım kurtulamıyoruz bu stuttering bokundan. Ben artık saldım vallahi.

Yeni konular

Geri
Yukarı