FPS düşmesi nasıl önlenir?

Kibar Feyzo

Hectopat
Daha fazla  
Geçenlerde PUBG Lite veya CS:GO oynadım. Oyunu oynarken FPS PUBG Lite'da 65, CS:GO'de 55 FPS alıyordum. Fakat ikisinde de ani bir dönüş, veya karşıma bir düşman çıkması durumunda takılıyordu. Bende merak ettim drop mu var?(Önceden yoktu) Bir baktım ki İşlemcim ekran kartımı besliyor, %70 kullanımda fakat ekran kartım %99 oluyor ve karşıma adam çıkması çıkması veya hızlı döndüğümde ekran kartı kullanımı %100 oluyor, takılıyor, ondan sonra %95 gibi kullanımlara tekrar çıkıyor. Bunu nasıl önleyebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa içi hava akışını arttırıp soğutma üzerine küçük eklemeler yaparsan dropların azalacağını düşünüyorum tabii yine de sistem özelliklerini bilmeden sıkıntının neden kaynaklı olduğunu net söyleyemem.

Kasa içi hava akışını arttırıp soğutma üzerine küçük eklemeler yaparsan dropların azalacağını düşünüyorum tabii yine de sistem özelliklerini bilmeden sıkıntının neden kaynaklı olduğunu net söyleyemem.
Hocam sistem imzada bulunmakta. Ayrıca laptopun altında fan var ve çevresi ferah. Ayrıca CS.GO ve PUBG Lite de 70 dereceyi geçmiyor.

Oyun oynarken CPU ve GPU'nun sıcaklık değerlerini ölçmeni öneriyorum. Aşırı ısınma varsa performansı düşer, termal macun yenilemek bir çözüm olabilir.
Onun dışında 4 GB RAM'de dar zorlar bu gibi oyunlarda.

Hocam para yok :')

10 liraya termal macun alabilirsin, o da yoksa geçenlerde 2,95 tl ye tek kullanımlık termal macun almıştım. Yapabileceksen 2 adet tek kullanımlık al, birisini GPU, diğerini CPU'ya kullan derim. Ama tabi önce ısı değerlerini oyundayken bir ölç derim.

10 liraya termal macun alabilirsin, o da yoksa geçenlerde 2,95 tl ye tek kullanımlık termal macun almıştım. Yapabileceksen 2 adet tek kullanımlık al, birisini GPU, diğerini CPU'ya kullan derim. Ama tabi önce ısı değerlerini oyundayken bir ölç derim.
Hocam termal macunda sorun yok. :D Oyunlarda 70 dereceyi geçmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı