FPS düşmesinin sebebi nedir?

İşletim sistemi
Windows 10

emirkayaoz

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba,
GTA V de story modda Ultra ayarlarda 45 Online'de 22 FPS alıyorum. Çoğunlukla Online oynadığım için ayarları High'a çektim. 45-50 FPS çok rahat oynuyorum ama 30 düştüğü an ani bir FPS düşmesi yiyorum, sebebi ne olabilir acaba?
İşlemci ve ekran kartı sıcaklığı 65 70 derece ve bu sadece GTA'da olmuyor, The Witcher 3'te de oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba,
GTA V de story modda Ultra ayarlarda 45 Online'de 22 FPS alıyorum. Çoğunlukla Online oynadığım için ayarları High'a çektim. 45-50 FPS çok rahat oynuyorum ama 30 düştüğü an ani bir FPS düşmesi yiyorum, sebebi ne olabilir acaba?
İşlemci ve ekran kartı sıcaklığı 65 70 derece ve bu sadece GTA'da olmuyor, The Witcher 3'te de oluyor.

Sistemini paylaşırsan yardımcı olabiliriz.

Gigabyte GA-B85-HD3
Radeon HD 7800.
i5-4570
DDR 4 12 GB RAM.
450W PSU.
WD Green 500 GB HDD.

Sürücüler güncel mi ve RAM'ler umarım kit şeklindedir çünkü taktığınız RAM'ler farklı olduğunda uyumsuzluktan dolayı FPS düşmesi yaşanabilir yerinizde olsam 12 GB RAM'i satıp 2x8 şeklinde RAM alırdım ve de SSD alınırsa drop falan yaşanmaz.

RAM'ler kit şeklinde. Ekran kartının sürücüsü güncel. İşlemci sürücüsüne bakmadım. Bugün Vatan'dan Kingston HyperX Fury 240 GB SSD aldım fakat sistemi kurmayı ve takmayı bilmediğim için bilgisayarcıya götüreceğim yarın. GTA V'i SSD'ye mi atayım diyorsunuz?

İşlemci darboğazı yemektesiniz. K serisi olmadığı için Overclock da yapamazsınız en mantıklısı çözünürlüğü yükseltmek ya da ayarları yükseltmek ancak ekran kartınız da çok güçlü değil. Çözümü yok maalesef.

Öncelikle merhaba,

Darboğaz olabilir fakat emin değilim.

Geri
Yukarı