FPS gösterme açınca FPS düşmesi

Leonel messi

Centipat
Herkese selam! Windows 10'u bugün güncelledim ve bundan sonra oyunlarda ekran kartı sürücümün(AMD) FPS sıcaklık CS gösterme şeyini açınca drop yiyorum. 200 olan FPS 10'a düşüyor ve kapatınca eski haline geliyor. Sebebi ne olabilir?

Herkese selam! Windows 10'u bugün güncelledim ve bundan sonra oyunlarda ekran kartı sürücümün(AMD) FPS sıcaklık CS gösterme şeyini açınca drop yiyorum. 200 olan FPS 10'a düşüyor ve kapatınca eski haline geliyor. Sebebi ne olabilir?
Belki işlemciniz belirli bir yere kadar besleyip programı da açınca yetersiz kalıyor olabilir.

Belki işlemciniz belirli bir yere kadar besleyip programı da açınca yetersiz kalıyor olabilir.
İşlemci yetersiz olsa bile 200'den bir anda 10'a düşmez FPS.
Sürücüden kaynaklı bir hata büyük ihtimalle. MSI Afterburner indirip oyun içi değerlere oradan bakın. Gelecek sürücü güncellemelerinde sorun çözülecektir.

İşlemci yetersiz olsa bile 200'den bir anda 10'a düşmez FPS.

Sürücüden kaynaklı bir hata büyük ihtimalle. MSI Afterburner indirip oyun içi değerlere oradan bakın. Gelecek sürücü güncellemelerinde sorun çözülecektir.
İşlemcim bazı oyunlarda ekran kartımı besleyemiyor. Arkaya Afterburner açtığımda yer yer darboğaza girip anlık düşüşler yaşayabiliyorum.

Ona bir şey demiyorum zaten. Ancak FPS 200'den 10'a Afterburnerdan dolayı düşmez. Afterburner gibi bir program nasıl 190 FPS birden düşürsün?
İşte şundan bahsediyorum. İşlemci zoru zoruna beslerken işlemciye bir tık yük bindiriyorsunuz gene. Bundan dolayısıyla işlemci yetersiz kalıyor anlık olarak. Kendi deneyimimi paylaştım yoksa sıkıntı yazılımsal da olabilir.

İşte şundan bahsediyorum. İşlemci zoru zoruna beslerken işlemciye bir tık yük bindiriyorsunuz gene. Bundan dolayısıyla işlemci yetersiz kalıyor anlık olarak. Kendi deneyimimi paylaştım yoksa sıkıntı yazılımsal da olabilir.

Arkadaş sabahtan beri konu konu dolaşıp her yerde arıza çıkarıyor. Sıcaklıklar kaç derece ?

Anladık orasını. Neden ısrarla anlamak istemiyorsun? Senin sorununla bunun alakası yok. Afterburner 190 FPS mi düşürecek? Cidden inanıyor musun buna dostum?
Yahu kardeşim FPS düşüşü yaşıyorum diyor FPS düşüşü 20 veya 190 diye sınırlandırılmıyor. İşlemcim darboğaza girdiğinde bende 70ten 40a düştüğüm oluyor ama bunu hissediyorum. Yaşadım gördüm diyorum kendi fikrimi beyan ediyorum. İşlemci darboğaza girdiğinde anlık FPS düşüşleri yaşanıyor.

Geri
Yukarı