FPS mi grafik mi?

Singleplayer oyunda bile yüksek FPS arıyorum ben. Ondan grafikleri en aşağı çekiyorum bir de FPS sabitliyorum fanlar çok bağırmasın diye.

Son düzenleme:
fakat grafikleri PS4 seviyesinden PS5 seviyesine çıkarıp FPS'i 10-20 düşüren ayarlarda ne yapıyorsunuz?
Bu soru benim açımdan oyundan oyuna değişiklik gösterir, BF1 benzeri FPS'in önemli olduğu oyunlarda açmam PS4 seviyesinde oynarım.

Ancak RE2 gibi yavaş ilerleyen grafiklerin bence önemli olduğu oyunlarda FPS düşerse düşsün modundayım.

45 FPS’in altında oyunun bir zevki çıkmaz. 45-60 FPS aldığım grafik ayarını seçerdim.

Öncelik olarak FPS.

60 fps ve 20 frametime'ın üstüne çıkmasın yeter.

Hikayeli yapımda mümkün mertebe en yüksek grafikler ve fazla akıcılığı bozmayan düşük FPS'i seçerdim. Rekabetçi oynuyorsam en dip grafik olsun en fazla FPS olsun.

Bir 3060 sahibi olarak Optimize ayarlar en iyisi hem yüksek FPS alıyorum bunun yanında kaliteden minimum ödün veriyorum.

Orada bir seçim yapman gerekiyor benim için görsellik yine önemli olsa bile FPS>Görsellik benim için. Örneğin CP2077'deki Path Tracing denen naneyi açtığım zaman evet çok iyi gözüküyor ama yapmayın etmeyin 20-30 FPS kim oynar. Artık devir değişti minimum 80FPS almadığım zaman çok sıkıntı oluyor PC tarafında.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…