FPS mi grafik mi?

Makaleler
2
Yer
Ankara
2 yıl önce böyle bir konu açmışım ve yorumlar karışık gelmiş. 2 yılın ardından forum üyelerinin düşünceleri ne ölçüde değişti merak ediyorum.
Elinizde bir 3060 olduğunu düşünün. 3060 günümüzde yüksek grafikte 30-40 FPS, düşük grafikte 60+ FPS'i çoğunlukla verebilen bir kart.
Oyunun ön ayarları yüksekte olacak şekilde 30-40 FPS mi, ön ayarlar düşükte olacak şekilde 60 FPS mi yoksa optimize edilmiş ayarlar ile en iyi görsellikte 60 FPS mi?

2 yıl önce böyle bir konu açmışım ve yorumlar karışık gelmiş. 2 yılın ardından forum üyelerinin düşünceleri ne ölçüde değişti merak ediyorum.
Elinizde bir 3060 olduğunu düşünün. 3060 günümüzde yüksek grafikte 30-40 FPS, düşük grafikte 60+ FPS'i çoğunlukla verebilen bir kart.
Oyunun ön ayarları yüksekte olacak şekilde 30-40 FPS mi, ön ayarlar düşükte olacak şekilde 60 FPS mi yoksa optimize edilmiş ayarlar ile en iyi görsellikte 60 FPS mi?

Ben 45 FPS üstü alacak şekilde ayarlıyorum.

Oyundan oyuna değişir. Cyberpunk oynarken FPS'in 40 olması canımı sıkmaz. Warframe oynarken 40 FPS gözüme batıyor çünkü aşırı hareketli bir oyun.

Sorduğun sorunun dışına çıkmak istemiyorum oyundan oyuna değişir RDR2 oynarken 80FPS'ye kadar açabildiğimi açarım R6 gibi oyunlarda da düşürebildiğimi düşürürüm net bir cevap istersen optimize ayarlar ile 60 daha iyi gibi, fark edilmesi zor ayarları yüksek tutup FPS kaybetmeye gerek yok.

Bu konunun 30 ya da 40 fps gibi bir olayı yok maalesef. Zaten 40 fps alan bir kişi günümüzde kanırtma bir görüntüyle karşı karşıyaya kalır. En kötü 55 ve 60 fps alması lazım ki onu da G-snyc ve Freeync gibi teknolojilerle monitörünüzün hz değerine eşitlemesiyle gözünüze akıcı gelir. O yüzden düşük fps zaten düşüktür ama gözünüzle gördüğünüz fps ekrandan size öyle yansımaz. Örneğin 40 fps alıyorsanız oyunda gözünüz onu 20 fps gibi algılar.

Sorunun cevabı hem fps ve akıcılık hem de grafik.

Geri
Yukarı