FPS mi grafik mi?

Singleplayer oyunda bile yüksek FPS arıyorum ben. Ondan grafikleri en aşağı çekiyorum bir de FPS sabitliyorum fanlar çok bağırmasın diye.

Son düzenleme:
fakat grafikleri PS4 seviyesinden PS5 seviyesine çıkarıp FPS'i 10-20 düşüren ayarlarda ne yapıyorsunuz?
Bu soru benim açımdan oyundan oyuna değişiklik gösterir, BF1 benzeri FPS'in önemli olduğu oyunlarda açmam PS4 seviyesinde oynarım.

Ancak RE2 gibi yavaş ilerleyen grafiklerin bence önemli olduğu oyunlarda FPS düşerse düşsün modundayım.

2 yıl önce böyle bir konu açmışım ve yorumlar karışık gelmiş. 2 yılın ardından forum üyelerinin düşünceleri ne ölçüde değişti merak ediyorum.
Elinizde bir 3060 olduğunu düşünün. 3060 günümüzde yüksek grafikte 30-40 FPS, düşük grafikte 60+ FPS'i çoğunlukla verebilen bir kart.
Oyunun ön ayarları yüksekte olacak şekilde 30-40 FPS mi, ön ayarlar düşükte olacak şekilde 60 FPS mi yoksa optimize edilmiş ayarlar ile en iyi görsellikte 60 FPS mi?
45 FPS’in altında oyunun bir zevki çıkmaz. 45-60 FPS aldığım grafik ayarını seçerdim.

2 yıl önce böyle bir konu açmışım ve yorumlar karışık gelmiş. 2 yılın ardından forum üyelerinin düşünceleri ne ölçüde değişti merak ediyorum.
Elinizde bir 3060 olduğunu düşünün. 3060 günümüzde yüksek grafikte 30-40 FPS, düşük grafikte 60+ FPS'i çoğunlukla verebilen bir kart.
Oyunun ön ayarları yüksekte olacak şekilde 30-40 FPS mi, ön ayarlar düşükte olacak şekilde 60 FPS mi yoksa optimize edilmiş ayarlar ile en iyi görsellikte 60 FPS mi?

Öncelik olarak FPS.

60 fps ve 20 frametime'ın üstüne çıkmasın yeter.

Bir 3060 sahibi olarak Optimize ayarlar en iyisi hem yüksek FPS alıyorum bunun yanında kaliteden minimum ödün veriyorum.

FPS'i 10-20 düşüren ama grafiklere etki etmeyen ayarı düşürmek kolay veya FPS'i 1 düşüren ama grafiklere iyi derecede etki eden ayarı arttırmakta kolay fakat grafikleri PS4 seviyesinden PS5 seviyesine çıkarıp FPS'i 10-20 düşüren ayarlarda ne yapıyorsunuz? Sonuçta optimize ayar(Grafikten en az kaybı verecek şekilde 60+ FPS) yaparken en zorlanılan şeyler bu ayarlar.
Orada bir seçim yapman gerekiyor benim için görsellik yine önemli olsa bile FPS>Görsellik benim için. Örneğin CP2077'deki Path Tracing denen naneyi açtığım zaman evet çok iyi gözüküyor ama yapmayın etmeyin 20-30 FPS kim oynar. Artık devir değişti minimum 80FPS almadığım zaman çok sıkıntı oluyor PC tarafında.

Yeni konular

Geri
Yukarı