FPS nelere bağlıdır?

FPS nelere bağlıdır?
Sadece ekran kartına mı yoksa diğer bileşenlerinde bu konuda bir etkisi var mıdır?

Şimdiden teşekkürler.

FPS'e etki eden diğer bir faktör çözünürlüktür. Örneğin HD 7850 gibi bir kart ile Battlefield 4 gibi bir oyunda ultra ayarlarda 10 FPS alıyorsan, orta ayarlarda 40-50 FPS alma imkanın vardır. İyi bir oyun deneyimi istiyorsan, oyunların ayarlarını her zaman optimize etmen gerekir. Ve evet, ekran kartı modelin, işlemci gücün, bellek (4GB minimum tavsiye edilir) ve yüksek çözünürlüklerde (2560 x 1400 / 3840 x 2160) ekran kartı belleğinin yüksek olması avantaj sağlayacaktır. Fakat bunların hepsi, bazen hayali bir konu oluyor. Ekrana yansıyan veya oyun oynarken gördüğün (Fraps tarafından) FPS ortalaması (avarage), kesin bir sonuç değil. Monitör 60 FPS gösteriyor olabilir fakat gerçekten 60 FPS ile oynuyor musun? Bu tartışılır. Dolayısıyla, bu FPS olayı bazı durumlarda baya abartılıyor, çok kafaya takılacak bir durum değil. Sistem toplarken ekran kartını ne kadar iyi alabilirsen konusunun ne kadar abartıldığı gibi ne kadar FPS alırım sorusu halen bitmedi. Bundan dolayı, Nvidia G-sync teknolojisini çıkardı ve AMD de Freesync versiyonu geliştirdi. Akıcı oyun deneyimi istiyorsan, sistem parçalarına göre ayarlama yapmalısın.

Madem öyle, sadece ekran kartı al. Bence 2. el HD7850 al. 2gb olan oc Edition olanından al. İleride de ekran kartı ve diğer bileşenleri değiştir veya ekran kartı ile idare etmeye devam et. Şuanlik dediğim karttan fazlası israf olur ilerisi için.

Madem öyle, sadece ekran kartı al. Bence 2. el HD7850 al. 2gb olan oc Edition olanından al. İleride de ekran kartı ve diğer bileşenleri değiştir veya ekran kartı ile idare etmeye devam et. Şuanlik dediğim karttan fazlası israf olur ilerisi için.

Bana cevap yazdıysan, HD 7850 sadece örnek olarak kullanıldı.

Para boşa gitmez. O da olur benim kullandığım kartta.
İnşallah testlerdeki perfonmansın aynısını alırım.Aynısını almam zor ama neyse. Teşekkürler.

İlerde de Pc topladığında da aynı ekran kartını kullanırım diyorsan al, ama aksi halde o sisteme gereksiz yatırım olacaktır. Aşağı yukarı yakın performans alırsın gibime geliyor. @Hakan1296
Peki ilerde Pc toplamasam bu ekran kartıyla nasıl verim alırım?Bir kaç yıl işimi görür mü ve 100 liraya önerdiğiniz ikinci el işlemci var mı?

Merhaba.Öncelikle Notebookumun özelliklerini yazayım.
ASUS GL752VL
İ7 6700HQ işlemci
16 GB 2133 MHZ RAM
NVİDİA 965M 4GB EKRAN KARTI
128GB SSD 1TB HDD 7200 RPM
Kısaca bunalar.
Ben ne yaptıysam ne ettiysem bütün driverlarımı biosumu herşeyimi de güncelledisem de ben bu pc den performans alamıyorum.Oyunlarda sıcaklıklar normal değerlerde her şey iyi güzel ama bi sıkıntı var 2 aydır ugraşıyorum.Yalvarırım yardım edin artık kafayı sıyırıcam yada balkondan sallıcam pc yi.Recep bey bil hassa siz görüyorsanız bu mesajı lütfen bana yardım edin.Teamviewer açayım skype açayım nasılsa ne lazımsa herşeyi yapmaya hazırım.Çok rica ediyorum lütfen yardım edin bana.Şimdiden çok çok teşekkür ediyorum.

Amd A6-6400K 3.9GHz Soket FM2 İşlemci
MSI Anakart AMD A68HM-E33 V2 DDR3 VGA GLAN FM2+ USB 3.0
Hi-Level 4GB 1600Mhz DDR3 RAM BELLEK
Zotac 1 GB 256 bit bi erkan kartı alı kasa toplamayı düşünüyorum. CS:GO ,Lol,GTA 5 gibi oyunlarda tahmini kaç fps alırım @Hakan1296

ACİL
pubg için uyumlu ekran kartı önerirmisiniz?
ve kaç fps alırım ?
@Recep Baltaş

Dosya Ekleri

• capture-20170819-191317-vert.jpg
    capture-20170819-191317-vert.jpg
    38,6 KB · Görüntüleme: 109
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı