GTA 5'deki FPS Düşmeleri HDD'ye mi Bağlıdır?

mustafa721

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar size sorum şu. Benim PC GTA 5'i çok rahat açacak sisteme sahip olmasına rağmen çok fazla drop oluyor. Bunu HDD'ye bağliyorum, HDD 2010'dan alınma 500 GB 7200 RPM 16MB chance özeliklerine sahip.

Sistemim:
GTX 1050 OC
12 GB DDR4 2133MHz RAM
i3 6100 islemci
Gigabyte h110m anakart
500 GB 7200 RPM 16MB chance HDD

Size birkaç sorum olacak.
1: Sorun HDD'de midir ?
2: Sizce yeni bir HDD mi almalıyım ya da SSD mi?
3: SSD alsam 120 GB illaki oyunları SSD'ye mi kurmam gerekecek? Yani GTA 5 72 GB o tek bile bütün alanı kaplar.
4: Tavsiye edeceğiniz 120 GB sağlam bir SSD var mıdır?

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaplamaların geç yüklenmesi HDD ile ilgili diye biliyorum, ama takılmalar kesinlikle ekran kartı veya RAM ile alakalı.

Kaplamaların geç yüklenmesi HDD ile ilgili diye biliyorum, ama takılmalar kesinlikle ekran kartı veya RAM ile alakalı.

RAM ile alakalı olacağını sanmıyorum çok düşük bir ihtimal. RAM oyunun ihtiyacını gani gani karşılıyor, karşılamasa sorun RAM den olurdu. HDD değiştirsin ya da SSD alsın farkı görecek.

RAM ile alakalı olacağını sanmıyorum çok düşük bir ihtimal. RAM oyunun ihtiyacını gani gani karşılıyor, karşılamasa sorun RAM den olurdu. HDD değiştirsin ya da SSD alsın farkı görecek.
Hocam gidip yeni hardisk aldım . 1 tb 5900 rpm yaziyor ve 64 mb chance. Daha oyun kurmadım.Test yaptım okuma hızı minimum 130 mb maxsimum 178 çıktı. Hocam bide bir sorum daha olacak. 7200 rpm ile 5900 rpm arasında ne kadar fark vardır. ve oyunlarda 5900 rpm ile sorun yaşarmıyım.

Yeni almışken keşke 7200 model tercih etseydiniz.
Yeni almışken keşke 7200 model tercih etseydiniz.

Alırken hocam bana satıcı 7200 rpm olduğunu söyledi. Test programlarına baktığımda 5900 rpm olduğunu gördüm. Fazla fark yoksa değiştirmeme gerek yok diye düşündüm. Büyük ihtimal yarın değiştireceğim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı