FPS oyunları ağırlıklı sistemde TN panele geçilmeli mi?

G-Sync uyumluymuş.
Arakadaş 2060 kullabiliyor james donkey 144hz va panelle çok akici oynuyor freesync destekli galiba panel farkı. Ben ss ips ile o akiciliği yakalarim die dusunuyorum

Günümüz Fast IPS'leri TN panelleri yakaladı. Response time ve ghosting açısından IPS almak en mantıklısı gibi.
Hızlı bir TN 4k civarına alınabilirken SS IPS en az 6-7k ama. Ayrıca TN'de de ghosting problemi yok.

Ama evet mümkünse bütçe yükseltip IPS almak daha mantıklı tabii. Yükselmiyorsa da illaki SS olmasına gerek yok IPS yine daha mantıklı.
TN panel kesinlikle tavsiye etmem monitörüne az bir şey güneş vursa doğru düzgün göremiyorsun ekranı.
Onun panel tipiyle alakası yok. Yansımaz kaplaması ve parlaklık seviyesi ile alakalı. Bendeki LG TN 300 nit monitör eski Philips IPS 250 nit monitörden daha iyi gün ışığında.
Her VA'da olmaz tabii. Ama yüksek bütçede çok büyük çoğunlukla IPS tercih edileceğinden pek bir anlamı yok.
Arakadaş 2060 kullabiliyor james donkey 144hz va panelle çok akici oynuyor freesync destekli galiba panel farkı. Ben ss ips ile o akiciliği yakalarim die dusunuyorum
Siz Freesync'i ne sanıyorsunuz bilmiyorum ama akıcılıkla alakası yok. Görüntü yırtılmasını engelliyor. Ayrıca James Donkey'in monitörleri alınmaz.

SS IPS tercih edin.

Söylemeyi unutmuşum: Philips 2500-2700TL'lik en giriş IPS iken LG 4000TL'lik 144Hz en giriş TN. Daha da ucuz TN'lerde bu söylediklerim geçerli olmayabilir.

Hocam kullandığım monitörde VA panel var akıcılık yok FreeSync kullanıyorum yırtılma sorunum yok da akıcılık yok işte Gigabyte G24 F2'ye geçecegim 165 Hz tadını vermiyor Gamepower mark M20 Gigabyte'dan umutluyum daha akıcı bir oyun deneyimleyeceğimi umuyorum SS IPS ile. Degiştirme amacım da bu.

Diğer bir tercih de asus vg258QR 165 hz 0.5 ms ama tn panel.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…