FPS oyunları için HyperX Cloud Alpha S vs G PRO X

Merhaba, ben de Alpha S almayı düşünüyorum fakat Logitech G PRO X de aklımda. Hangisi sizce FPS oyunları için?
Logitech G Pro X kullanmadım ama Alpha S öncesi hep logitech kullandım ve favori markamdır. Buna rağmen fps oyunları için Alpha S modelini şiddetle öneririm. Saatlerce oynasan bile kulaklık seni rahatsız etmiyor. 7.1 surround çok başarılı mermi nereden geldi adımlar nereden geliyor çok net nokta atışı anlayabiliyorsun.
Alpha S de sesi yeterli değil diyenler de var kafam çok karışıyor.
Müzik dinleyeceksen hiçbir gaming kulaklık seni tatmin etmez. Ben 7.1 surround açıkken full seste oynayamıyorum. Nasıl sesi az oluyormuş merak ettim :) Mermiyi kafadan yediğini gerçekten hissetmek istiyorsan fullde oynayabilirsin.

İki kulaklığa da sahibim. G Pro X ses kalitesi, ses şiddeti vs. birkaç adım daha önde. G Pro X, Adam Audio SP5 ile kıyasladığımda bile kötü bir kulaklık değil. Fakat bana göre çok rahatsız, kulak bölgesine çok fazla baskı yapıyor.

Alpha S ses kalitesi ve şiddeti konusunda birkaç adım geride kalıyor ama daha konforlu.

Fakat ses konusunda G Pro X şüphesiz şu ana kadar kullandığım en iyi oyuncu kulaklığı oldu.

İki kulaklığa da sahibim. G Pro X ses kalitesi, ses şiddeti vs. birkaç adım daha önde. G Pro X, Adam Audio SP5 ile kıyasladığımda bile kötü bir kulaklık değil. Fakat bana göre çok rahatsız, kulak bölgesine çok fazla baskı yapıyor.

Alpha S ses kalitesi ve şiddeti konusunda birkaç adım geride kalıyor ama daha konforlu.

Fakat ses konusunda G Pro X şüphesiz şu ana kadar kullandığım en iyi oyuncu kulaklığı oldu.
İşte kullanan çoğu kişi kafasını sıkmasından dolayı sorun ediyor cloud alpha s yeterli değil midir çok fark var mı arasında?

İşte kullanan çoğu kişi kafasını sıkmasından dolayı sorun ediyor cloud alpha s yeterli değil midir çok fark var mı arasında?
Aman aman bir fark yok aralarında. Ama G Pro X ile rahat etmeyen birisi Alpha S ile de rahat etmez gibime geliyor. Daha az sıkıyor ama yine de sıkıyor. G Pro X ile bir saat dayanabiliyorsam, Alpha S ile de bir buçuk saat diyeyim.

Belki bende böyledir bir tek, G Pro X ile çok rahat ettiğini söyleyenleri de gördüm.

Eğer sadece oyun amaçlı ise Cloud 2 çok konforlu bir kulaklık, oyun içi adım sesleri konusunda G Pro X veya Alpha S ile arasında fark olduğunu düşünmüyorum. Fakat gelen sesin kalitesinde fark var. Müzik, film için pek tatmin etmeyebilir ama 5 saatte kullansam rahatsız etmiyor beni. Sadece oyun amaçlı ise düşünebilirsiniz Cloud 2.

Geçtiğimiz gün de Corsair Void elite siparişi verdim. Void Pro kullandığım en konforlu kulaklıktı, Void Elite için Pro'nun daha gelişmiş versiyonu olduğunu söylüyorlar. Ses konusunda da üzmez ise kulaklık arayışım bitecek umarım.

Aman aman bir fark yok aralarında. Ama G PRO X ile rahat etmeyen birisi Alpha S ile de rahat etmez gibime geliyor. Daha az sıkıyor ama yine de sıkıyor. G PRO X ile bir saat dayanabiliyorsam, Alpha S ile de bir buçuk saat diyeyim.

Belki bende böyledir bir tek, G PRO X ile çok rahat ettiğini söyleyenleri de gördüm.

Eğer sadece oyun amaçlı ise Cloud 2 çok konforlu bir kulaklık, oyun içi adım sesleri konusunda G PRO X veya Alpha S ile arasında fark olduğunu düşünmüyorum. Fakat gelen sesin kalitesinde fark var. Müzik, film için pek tatmin etmeyebilir ama 5 saatte kullansam rahatsız etmiyor beni. Sadece oyun amaçlı ise düşünebilirsiniz Cloud 2.

Geçtiğimiz gün de Corsair Void Elite siparişi verdim. Void Pro kullandığım en konforlu kulaklıktı, Void Elite için Pro'nun daha gelişmiş versiyonu olduğunu söylüyorlar. Ses konusunda da üzmez ise kulaklık arayışım bitecek umarım.

Cloud 2 aklımdaydı fakat çok eski bir kulaklık o yüzden pek sıcak bakmıyorum daha yeni bir şey aradığım için Alpha S e takıldım çoğu yerde Alpha'nin Cloud2'nin güncellenmiş versiyonu tarzı yorumlar gördüm.

Geri
Yukarı