FPS oyunları için Wireless vs kablolu

Yerli padawan

Kilopat
Daha fazla  
Uzun zamandır bu soru kafamı kurcalıyor. Hangisi daha verimli? Kablosuz kulaklık ses performansında kayıp yaşatır mı Valorant CS2 BF5 gibi oyunlar için? Bu arada ses kartı vs. önemli sanırım. Anakart kaliteli olsa bu sorun çözülmez mi?

Uzun zamandır bu soru kafamı kurcalıyor. Hangisi daha verimli, kablosuz kulaklık ses performansında kayıp yaşatır mı, Valorant CS2 BF5 gibi oyunlar için? Bu arada ses kartı vs. önemli sanırım, anakart kaliteli olsa bu sorun çözülmez mi?

Gecikmesi düşük olsun sesi iyi versin yeterli fakat kablolu her zaman daha düşük gecikme verecektir.

Tam emin olmamakla beraber anakart kablolu bağlantı için önemli bir detay olması lazım, bendeki kablosuz kulaklı USB üzerinden bağlı ses kartıyla alakalı olduğunu düşünmüyorum. Soruna gelecek olursak kablosuz ve kablolunun elbette farkı olacaktır, eğer aynı parayı veriyorsan ama bu FPS oyunlarındaki performansını çok etkilemez diye düşünüyorum. Valorant'ta immo kasmış biri olarak kablosuz kullanmanın eksikliğini asla hissetmedim gecikme olsun ses kaybi olsun gayet net bir şekilde kavrayabildiğimi düşünüyorum sesleri. Ek olarak kablosuz rahatlıktır hobi olarak yaptığın bir FPS için bu rahatlık bırakılmalı mı bilmiyorum ve dedigim gibi eksiğini hissetmedim gerek mouse gerek kulaklık kablosuz kullanıyorum. Ek not kablosuzlarda yuksek bütçeliysen öneririm yoksa kablosuzda benim hissetmediğim ses kaybı ve gecikmesini hissedebilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben müzik için üretilmiş Jabra Elite2'yi oyunlarda kullanıyorum. Gecikmesi o kadar da rahatsız etmedi. Çok aşırı hardcore oyuncu değilseniz biraz da keyfinize düşkünseniz kablosuz kulaklık bence gayet yeterli.

Logitech G PRO X kablolu ve G PRO X Wireless kullanıyorum. Ben oyunlarda pek gecikme hissetmiyorum fakat ses kalitesinde ve şiddetinde çok rahat fark edilebilecek düşüş var. Kablosuzu aldıktan sonra gelen rahatlama hissini anlatamam. Fakat müzik dinlemek için kabloluya olan ihtiyacım yüzünden diğerini elimden çıkarmıyorum :)

Logitech G PRO X kablolu ve G PRO X Wireless kullanıyorum. Ben oyunlarda pek gecikme hissetmiyorum fakat ses kalitesinde ve şiddetinde çok rahat fark edilebilecek düşüş var. Kablosuzu aldıktan sonra gelen rahatlama hissini anlatamam. Fakat müzik dinlemek için kabloluya olan ihtiyacım yüzünden diğerini elimden çıkarmıyorum :)
Kablolu seste daha iyi yani.

Geri
Yukarı