FPS oyunlarında ses kasamamak

İşletim sistemi
Windows 10

degisikkafaliban

Hectopat
Daha fazla  
Normal Valorant falan FPS videoları dahil bir yöne bakarken arkamdan gelen ayak sesini bomba sesi her şeyi duyamıyorum Windows'la alakalı bir sorun diye düşünüyorum arkadaşımın bilgisayarında öyle bir şey olmuyor ve ses mono değil Stereo.

Sisteminiz nedir? Kullandığınız ses donanımı nedir?

Logitech G432 var bende aynı sıkıntıları çektim :D en sonunda tüm driver ve ses uygulamalarını vs. sildim herhangi bir uygulamada yüklemedim düzeldi. Çok uzaktaki sesleri alamıyorum mesela arkadaş diyor ventte ses var ben o sesi duyamıyorum.

Windows Sonic ayarını açtıktan sonra ses kasmam daha iyi oldu. Bir deneyin isterseniz. Ses ayarlarından kayıttan yürüt kısmından kullandığınız aygıta sağ tıklayıp özellikleri açın, uzamsal ses yerinden kulaklıklar için Windows Sonic'i seçin.

1627043931990.png

Windows Sonic ayarını açtıktan sonra ses kasmam daha iyi oldu. Bir deneyin isterseniz. Ses ayarlarından kayıttan yürüt kısmından kullandığınız aygıta sağ tıklayıp özellikleri açın, uzamsal ses yerinden kulaklıklar için Windows Sonic'i seçin.

Eki Görüntüle 1116049
Bu ayar genelde ses kalitesini olumsuz etkiliyor ve ses kasma konusunu daha da zorlaştırıyor.

Windows için uzanımsal sesleri açıp deneyebilirsiniz. Cihazın için ses sürücüsünü sitesinden indirip kurun. USB 7.1 kulaklar bu iş için daha iyi. Benim PC'de tabiri caizse kıçı kırık bir Hadron 7.1 kulaklık var. Özellikle iyisini almadım. Benim çocuklara dayanmaz çünkü. Neyse alınca benim büyük oğlana sordum ses kasma nasıl diye. 30 metre öteki adamı duyuyorum dedi. En kötüsü böyle ise iyisini siz düşünün.
Ses sürücünüzü linkten indirebilirsiniz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı