FPS oyunlarını gamepad ile oynayanlar avantajlı mı?

Bence saçma olmuyor. Bakın YouTube'deki no commentary etiketli videolara hepsi gamepad oyuncusu milletin içinden geçıyorlar. Apex Legend, Battlefield V'e Call of Duty oyunlarındada durum hep aynı. Zaten başlık altındada sorduğum gibi ben iki Pro oyuncuyu karşı karşıya getirerek sordum. İyi veya üstün oyuncu tabii ki farkını belli edecektir.
Hocam bende diyorum ki aim assist in oyuna fazla etkisi olmuyor, oyuncunun yeteneğine bağlı bir şey. İkiside Profesyonel oyuncu ise iyi oynayan kazanır. Ama bazı oyunlarda aim assist üst seviyelerde orasını bilemem. Mesela Fortnite bas çek muhhabeti vardır. Şu da bir istisna arkadaşım PC üzerinden kol ile R6 oynuyor ve bu oyunun aim asist desteği yok lakin bir çok oyuncudan daha iyi oynuyor.

Tabii ki aim asist olmalı çünkü çok zor nişan almak ama yardım işini biraz abartıyorlar bence. Adam beni sağında gördü diyelim yaptığı tek şey analogu sağa ittirip aynı anda ateş etmek o arada zıplasada yere yatsana aim üstüme kilitlenmiş durumda.
Hocam söylediğiniz kadar abartı değil aim assist. Ortalanmış nişangahı direkt sağa çekmiyor sonuçta :D

Yeni konular

Geri
Yukarı