FPS oyunlarının yetenek bazlı olmadığını kanıtladım

Kanıtlanan şey aynı sistem gücüne sahip insanlar arası yetenek işi olmadığı değil, yeterli sistemi olmayan insanın yıllarca çalışsa da eğer sistemi yeterli olsaydı olacağından kat kat daha kötü oynadığı. O imortallarda mesela potansiyellerini tam kullanamıyor, daha fazla FPS'i olsa bir de onu hayal et.

Başlık çok alakasız olmuş.
Ve bu sistem olayına çok sinir olduğumu belirtiyim oyun oynarken belli daha iyi oynadığımız, adam bende o sistem olsa ben daha iyiyim diyor ha aynı FPS sabitliyorum monitöre falan atıyor suçu çıldırıyorum.

Gerçekten oyunda 30 FPS alacağınız patates bir PC'ye sahip değilseniz FPS oyunlar bence yetenektir ama oyundan oyuna değişedebiliyor.
Arkadaşın dediği gibi oyundan oyuna değişir fakat günümüz standartlarında bir PC'niz varsa FPS oyunları yetenek işidir. Günümüz standartı da 144 Hz monitör ve onu karşılayan bir PC'dir bana göre.

Kanıtlanan şey aynı sistem gücüne sahip insanlar arası yetenek işi olmadığı değil, yeterli sistemi olmayan insanın yıllarca çalışsa da eğer sistemi yeterli olsaydı olacağından kat kat daha kötü oynadığı. O imortallarda mesela potansiyellerini tam kullanamıyor, daha fazla FPS'i olsa bir de onu hayal et.
Böyle akılcı ve mantiksal adam arıyorum ben de. Bu arkadaşlar hayatinda hiç 60 HZ'de oynamayan direkt 144-240HZ ile PC kullanmaya başlayan kardeşlerimiz sanırım .d

Arkadaşın dediği gibi oyundan oyuna değişir fakat günümüz standartlarında bir PC'niz varsa FPS oyunları yetenek işidir. Günümüz standartı da 144 Hz monitör ve onu karşılayan bir PC'dir bana göre.
2 ayrı noktadan da ölüyüm şuan. 144 hz değil 60 hz, PC değil laptop.

Sistemin öneminden bahsederken aim almayı bir o kadar gömmüş. Elbette PC donanımları ekranın yüksek tazeleme oranı olması çok yüksek FPS almanız ve düşük gecikme ile oyunu oynamanız aşırı fark edecektir. Şöyle örnek vermem gerekirse ; 144 Hz monitör RX 570 ile CS:GO oyuncusunun RTX 4090 540Hz ile aralarında kill olarak çok fark olmamalı sistem dolayısıyla ama tutupta oyunu 60 FPS'te laptopta oynayıp 240 Hz masaüstüne geçerseniz fark devasa bir şekilde önünüze gelecektir. Bu sizin aim almanızın iyi veya kötü olmasını etkilemez. Aim kötüyse yine vuramazsın iyiyse çok fark eder.

Ben yorumları okumaya geldim daha eğlenceli.

Konunun sanırım Mizah ve Eğlence kategorisinde açılması gerekiyordu. Dediklerinizi okudum ve çok alakasız şeyler.

Bu arkadaşa katılıyorum. Konu direkt mizah kategorisine taşınmalı.

Ben de şöyle bir şey diyorum isteyen kabul etmesin, sistem önemli ama elektrik kadar değil. Elektrikle ilgili sorun yaşayanlar katılacaktır.

Bu arkadaşa ise gülmekten katılıyorum. Arkadaş 19 saniye güldüm bu post'a. Neden 20 değil bilmiyorum.

Geri
Yukarı