FPS oyunlarının yetenek bazlı olmadığını kanıtladım

360 Hz monitör ile 60 Hz monitördeki farkı, hatta 144 Hzdeki farkı bilmiyor musunuz aslan kardeşlerim, adam haklı 🤣🤣 hatta Avrupa'da sunucu dibinde yaşayan eleman ile, Ankara'daki 90 pingli Memo'nun da arasında fark var.

39Hz monitör de, 60Hz monitör de 144Hz de 240Hz de kullandım şu anda 360Hz kullanıyorum. Rekabetçi oyunlara başladığımda o kadar iyi bir bilgisayar alacak param yoktu, evet etkisi var sistemin oyunlara ama Valorant'ta 60Hz ile immonun kapısına dayandığımı bilirim, bilgisayardan daha çok önemliden önemdise göre; mouse pad, stabil internet bağlantısı, mouse, klavye, oturduğn yer (sehpahada koltuktan daha iyi oynuyorum) ve monitör önemli. Deneyimlerime dayanarak söylüyorum 144Hz ile 240Hz arasında fark yok, tercih ediyorsanız ghosting yapmayan 120 olur 144 olur 60 olur 75 olur alabilirsiniz. 60Hz ile 75Hz farkı 144 240'dan daha yüksek bu arada. Arkadaşınız gibi bir sistemde oynamak istiyorsanız ucuz olanlardan size SteelSeries QCK large mouse pad, Razer DeathAdder v2, Razer Kraken serisinden bir kulaklık, ve eğer alabilirseniz en düşük 25” Max 27” bir 144Hz monitör alabilirsiniz. Sizi uçurur ama derseniz ki 144FPS vermiyor bilgisayar 75Hz de alabilirsiniz, 120'nin üstünde FPS'iniz varsa 144Hz alın. Ama şunu unutmayın ki sabit bir internet bağlantısı (kablolu) her şeydir. Kablolu bir internet bağlantısına geçmenizi öneririrm, ping 5'ten fazla oynuyorsa maç içinde geçmiş olsun şimdiden. Hayırlı sosyaller hocam, önemli etkenler önemsizler olmazsa bir hiçtir. İnsanlar FPS oyunlarında ucuz olan şeylerin pahalı olan şeylerden daha yararlı olabileceğini bilmiyor maalesef.

5V5'te istediğin kadar maçı taşı, kötü oynayan insanlar seni aşağı çeker. Bu yüzden hep ekipçe girmek gerek.

Belli bir seviyeden sonra takım ne kadar kötü olursa olsun eli alabiliyorsun karşıda smurf olmazsa. 4 ace falan atarak çıktım bronz elodan ben. Aim training her şeydir training olmazsa DM modunun anlamı kalmaz bu bilgiyide al gümüşe çıkmak için kullan.

Son düzenleme:
Dostum ilk önce yetenek sonra ekipman. Bunun kanıtı olarak şunu söyleyebilirim. Arkadaşım toucpad ile beni 1vs1 de alıyordu ki ben elmas platin arası bir derece ile çoğu oyunu oynuyorum.

39Hz monitör de, 60Hz monitör de 144Hz de 240Hz de kullandım şu anda 360Hz kullanıyorum. Rekabetçi oyunlara başladığımda o kadar iyi bir bilgisayar alacak param yoktu, evet etkisi var sistemin oyunlara ama Valorant'ta 60Hz ile immonun kapısına dayandığımı bilirim, bilgisayardan daha çok önemliden önemdise göre; mouse pad, stabil internet bağlantısı, mouse, klavye, oturduğn yer (sehpahada koltuktan daha iyi oynuyorum) ve monitör önemli. Deneyimlerime dayanarak söylüyorum 144Hz ile 240Hz arasında fark yok, tercih ediyorsanız ghosting yapmayan 120 olur 144 olur 60 olur 75 olur alabilirsiniz. 60Hz ile 75Hz farkı 144 240'dan daha yüksek bu arada. Arkadaşınız gibi bir sistemde oynamak istiyorsanız ucuz olanlardan size SteelSeries QCK large mouse pad, Razer DeathAdder v2, Razer Kraken serisinden bir kulaklık, ve eğer alabilirseniz en düşük 25” Max 27” bir 144Hz monitör alabilirsiniz. Sizi uçurur ama derseniz ki 144FPS vermiyor bilgisayar 75Hz de alabilirsiniz, 120'nin üstünde FPS'iniz varsa 144Hz alın. Ama şunu unutmayın ki sabit bir internet bağlantısı (kablolu) her şeydir. Kablolu bir internet bağlantısına geçmenizi öneririrm, ping 5'ten fazla oynuyorsa maç içinde geçmiş olsun şimdiden. Hayırlı sosyaller hocam, önemli etkenler önemsizler olmazsa bir hiçtir. İnsanlar FPS oyunlarında ucuz olan şeylerin pahalı olan şeylerden daha yararlı olabileceğini bilmiyor maalesef.

Belli bir seviyeden sonra takım ne kadar kötü olursa olsun eli alabiliyorsun karşıda smurf olmazsa. 4 ace falan atarak çıktım bronz elodan ben. Aim training her şeydir training olmazsa DM modunun anlamı kalmaz bu bilgiyide al gümüşe çıkmak için kullan.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ben bunu yazdiktan birkac saat sonra hellian bir video atmis. Bu kadar mi denk gelir.

71 Hz monitör ile +20 kill alıyorum 5-10 arasında ölüyorum genelde.

30fps gamer ile 300 FPS gamer arasındaki farkı birisi anlatabilir mi bu arkadaşa? Birisi daha çabuk tepki verebilir donma yaşamaz biri her mouse hareketinde donma ve ya kasma yaşayabilir. Ayrıca madem e sporculuk yetenekle değil önüne geleni e spor camiasına alsınlar ne dersin ha?

39Hz monitör de, 60Hz monitör de 144Hz de 240Hz de kullandım şu anda 360Hz kullanıyorum. Rekabetçi oyunlara başladığımda o kadar iyi bir bilgisayar alacak param yoktu, evet etkisi var sistemin oyunlara ama Valorant'ta 60Hz ile immonun kapısına dayandığımı bilirim, bilgisayardan daha çok önemliden önemdise göre; mouse pad, stabil internet bağlantısı, mouse, klavye, oturduğn yer (sehpahada koltuktan daha iyi oynuyorum) ve monitör önemli. Deneyimlerime dayanarak söylüyorum 144Hz ile 240Hz arasında fark yok, tercih ediyorsanız ghosting yapmayan 120 olur 144 olur 60 olur 75 olur alabilirsiniz. 60Hz ile 75Hz farkı 144 240'dan daha yüksek bu arada. Arkadaşınız gibi bir sistemde oynamak istiyorsanız ucuz olanlardan size SteelSeries QCK large mouse pad, Razer DeathAdder v2, Razer Kraken serisinden bir kulaklık, ve eğer alabilirseniz en düşük 25” Max 27” bir 144Hz monitör alabilirsiniz. Sizi uçurur ama derseniz ki 144FPS vermiyor bilgisayar 75Hz de alabilirsiniz, 120'nin üstünde FPS'iniz varsa 144Hz alın. Ama şunu unutmayın ki sabit bir internet bağlantısı (kablolu) her şeydir. Kablolu bir internet bağlantısına geçmenizi öneririrm, ping 5'ten fazla oynuyorsa maç içinde geçmiş olsun şimdiden. Hayırlı Sosyaller hocam, önemli etkenler önemsizler olmazsa bir hiçtir. İnsanlar FPS oyunlarında ucuz olan şeylerin pahalı olan şeylerden daha yararlı olabileceğini bilmiyor maalesef.

Ahaha bilgisayara yeni monitör alabilirim demek, yarın laptopa monitör ve GPU Upgrade'i atıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı