FPS ve Hertz ilişkisi

Hocam

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
İfrit - Zebani
Arkadaşlar merhaba,
Bazıları FPS'in 60 olmasının yeterli olduğunu ve fazlasının gereksiz olduğunu söylüyor. Ve sadece monitörün Hz'i yüksekse FPS'de ona göre artmalı diye düşünüyorlar.
Bu konuya bir açıklık getirmenin zamanı geldi.
Monitörün Hz'i 60 olsa bile özellikle CS:GO gibi oyunlarda ( bu olay bütün oyunlarda geçerli sadece rekabet olmayan oyunlar için önemli bir etken değil ) 300 FPS almak çok önemlidir. Bana veya beni boş verin profesyonel bir CS:GO oyuncusuna 60 FPS alan bir PC, ortalama bir oyuncuya 300 FPS alan bir PC verin, 300 FPS alan bilgisayardaki kişi daha iyi oynar. Şöyle bi' 2 saat 300 FPS ile oynasanız ne demek istediğimi anlayacak ve 60 FPS'in ne kadar kötü olduğunu öğreneceksiniz.
Birde şöyle bir video bırakayım, dediklerimi daha iyi anlatıyor:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Online oyunlarda etkisi var singlelarda aynen öyle gereği yok gibi. Hatta her zaman demişimdir 144 Hz almasaydım gözlerim buna alışmasaydı keşke diye. 60 FPS bende takılıyor gibi görünüyor.

FPS'nin düşüğü kabul edilemez ama HZ bir nebze de olsa kabul edilebilir. Genel olarak monitörler 60 veya üzeridir. Genelde 60'tır desek doğru olacaktır. Hem akıcı olsun hem göze de hoş gelsin istiyorsanız. 144 Hertz bir monitör ve 144 ve üstü FPS değerleri veren bir PC ideal olacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı