Hertz ve FPS ilişkisi nedir?

Bütçe
5000
Eğer 60 FPS alıyorsanız ve monitör 75 Hz ise kare tekrarı olur. Eğer 144 FPS alıyorsanız ve 75 Hz monitörünüz varsa kare atlaması olur.

Adam 144Hz monitörde 2000FPS Minecraft oynuyor bir sıkıntı yok ben laptop kullanıyorum 60Hz var 150FPS alıyorum bende de bir sıkıntı yok CS:GO'da ara sıra 70FPS görüyorum gene bir şey yok ben mi anlamıyorum? Bir sorun olması için illa 144FPS mi almak lazım?

Yani ben şimdi 75Hz bir monitör aldım diyelim v-sync veya G-SYNC FreeSync ne bilim hiçbir şey yok 2.el dandirik bir şey bunu alsam tearing olmadan 75FPS de oyunları oynar mıyım?

Vallahi bende 60Hz laptopla 150FPS Minecraft oynuyorum ama bir sıkıntı yok büyük ihtimal yanlış bilgilendirilmiş olabilirim.

Dostum eğer şu cevabı almak istiyorsan söyleyeyim evet tearing olmadan 75 FPS'te oyunları oynarsın lakin 75Hz monitör almanın uzun ya da kısa vadede bir mantığı yok çünkü halihazırda monitörün 60Hz ise 75 ile 60Hz in arasında bir fark yok gözle görülür o yüzden diyorum ki monitör alma o parayı biriktir 144Hz monitör al ileride. ve umursadığın 60 fps ten 75 fpse geçme o kadar fark edilecek bir etki bırakmıyor oyunda ama 60 tan 144 e inanılmaz bir fark oluyor

Dostum eğer şu cevabı almak istiyorsan söyleyeyim evet tearing olmadan 75 FPS'te oyunları oynarsın lakin 75Hz monitör almanın uzun ya da kısa vadede bir mantığı yok çünkü halihazırda monitörün 60Hz ise 75 ile 60Hz in arasında bir fark yok gözle görülür o yüzden diyorum ki monitör alma o parayı biriktir 144Hz monitör al ileride. Ve umursadığın 60 FPS'ten 75 FPS'e geçme o kadar fark edilecek bir etki bırakmıyor oyunda ama 60tan 144'e inanılmaz bir fark oluyor.

Şu an laptop kullanıyorum ekran 60Hz masaüstune geçmek istediğim için 75Hz almak istemiştim bu arada sorumu da cevapladınız teşekkür ederim siz ornek olarak bir monitör atabilir misiniz 75Hz 2.el olsun fark etmez sistemde 1650 var bu arada bir sıkıntı çıkmasin sonradan diye söyluyorum.

Şu an laptop kullanıyorum ekran 60Hz masaüstune geçmek istediğim için 75Hz almak istemiştim bu arada sorumu da cevapladınız teşekkür ederim siz ornek olarak bir monitör atabilir misiniz 75Hz 2.el olsun fark etmez sistemde 1650 var bu arada bir sıkıntı çıkmasin sonradan diye söyluyorum.

Dostum 2. el 75 Hz alacağına 60Hz çek işte ileride 144Hz alırsın onu satıp.

Yeni konular

Geri
Yukarı