FPS yüksek ancak goruntu akici degil

Emre6656

Femtopat
Daha fazla  
4070 5800 işlemcili bilgisayar FPS yüksek görüntü akıcı değil ama bilgisayar 2 kere tamirciye gitti FPS yüksek akıcı değil dememe rağmen PC'de sorun yok denildi. Sorunun bende olmadığına eminim 1650'li PC vardı önceden onda da senelerdir kullandığım bilgisayarda bir anda akicilik gitti. YouTube'da 60 FPS video izledim zaman gram alakası yok görüşlerinizi bekliyorum başka PC alacağım yakında. Ayrı olarak sanki YouTube'da izlediğim videolar da akıcı değil gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa/Laptop bilgilerini ve monitörünün bilgilerini aktarabilir misin? Üst mesajda söylendiği gibi Hz ile alakalı bir durum olabilir veya kronik bir sorun olabilir.

Hocam sormaya çekindim ama Hz ayarınız ve monitör ayarınız aynı mı?
Evet aynı

Kasa/Laptop bilgilerini ve monitörünün bilgilerini aktarabilir misin? Üst mesajda söylendiği gibi Hz ile alakalı bir durum olabilir veya kronik bir sorun olabilir.
B550 gigabyte anakart g5 oddesey 32 inc monitör kavisli 5800 ryzen işlemci 32 g Ram 144 hz monitör

B550 gigabyte anakart g5 oddesey 32 inc monitör kavisli 5800 ryzen işlemci 32 g Ram 144 hz monitör
Oyunlarda ne kadar fazla FPS alsanızda monitör HZ'i ne ise o kadar FPS'i tanımlar monitör size. 60 HZ ise 60 FPS, 144 HZ ise 144 FPS.
Fps yüksek fakat görünce akıcı değil kesinlikle 144 hz monitör

Evet aynı

Fps yüksek fakat görünce akıcı değil kesinlikle 144 hz monitör

Fps değerin Hz değerine ne kadar yakın? Mesela monitörün 144 hz ama üstü mü fps alıyorsun yoksa altı mı?

Açık sanırım biosla alakalı bisi mi acaba daha önce da konu açılmış bunla alakalı çözümü yok henüz sanırım

Her monitörün kendi menüsü bulunur. Oradan Freesync veya G-sync özelliğini kapayıp öyle dene. Çünkü o teknolojiler monitörün hz değerinden az bir fps alıyorsan işe yarar, üstü bir fps aldığında ise sorun çıkartır. Eğer bunların hiçbiri işe yaramazsa Vsync açmak tek çare.

Geri
Yukarı