SATA 4 pinli güç kablosur 5 pinli ile değiştirilir mi?

Neden böyle bir şey yapmak istiyorsunuz? 5 pinli olan SATA güç kablosunda ek olarak 3.3V çıkışı da bulunuyor. Yani 5 pinli bir SATA güç kablosunu güç kaynağına bağlamak için o kablonun 5. pinine güç kaynağı içerisinden 3.3V bağlantı yapılması gerekli. Bu teoride düşündüğüm yöntem. Pratikte olur mu bilemiyorum.

Neden böyle bir şey yapmak istiyorsunuz? 5 pinli olan SATA güç kablosunda ek olarak 3.3v çıkışı da bulunuyor. Yani 5 pinli bir SATA güç kablosunu güç kaynağına bağlamak için o kablonun 5. pinine güç kaynağı içerisinden 3.3v bağlantı yapılması gerekli. Bu teoride düşündüğüm yöntem. Pratikte olur mu bilemiyorum.

Benim yeni aldığım bilgisayardaki 4 kablolu takmaya calistigimda olmuyor ne kadar zorlasamda olmadi ama eski bilgisayarimdaki 5 kablolu olana takiliyor bende acaba 4 kabloluyu kesip 5 kabloluya mi baglasam acaba olur mu?

Benim yeni aldığım bilgisayardaki 4 kablolu takmaya calistigimda olmuyor ne kadar zorlasamda olmadi ama eski bilgisayarimdaki 5 kablolu olana takiliyor bende acaba 4 kabloluyu kesip 5 kabloluya mi baglasam acaba olur mu?

Molex kabloları söylüyorsanız Molex to SATA kabloları zaten internette mevcut. Fotoğraftaki kablo Molex kablosudur

Dosya Ekleri

• indir.jpg
    indir.jpg
    4,2 KB · Görüntüleme: 14
Molex kabloları söylüyorsanız Molex to SATA kabloları zaten internette mevcut. Fotoğraftaki kablo Molex kablosudur.

Hayir bu degil benim dediğim bu bunun kablolarini kesip diger 4 kabloluyu da kesip bunu ona yapistirsam olur mu demek istedim.

Dosya Ekleri

• 20240527_005556.jpg
    20240527_005556.jpg
    98,4 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:

Geri
Yukarı