FPS yüksek fakat 30-40 FPS gibi hissettiriyor

Skynel

Decapat
Daha fazla  
Dostlar selam geçen günlerde.
A520M S2H.
R5 5600G.
Crucial Ballistix 2x8 3000MHz.
SanDisk Ultra 3D.
VX Plus 400W sistem topladım.
Oyunlardaki FPS'lerim 300 civarında yani 144'ün altına düşme gibi bir durumum yok.
Oyun sanki droplanıyor gibi ama droplanmıyor yani anlık 30FPS'e düşüp geri yükseliyor gibi ve bu çok rahatsız edici SSD'nin okuma yazma değerlerinde bir sorun yok.

1640595097178.png

1640595105841.png

Nerede sıkıntı olabilir dostlar? Cidden aşırı uyuz. Daha dün topladım ve bu tarz bir sıkıntı yaşamak aşırı sinir bozucu neden olabilir?
RAM'lere OC yapmıştım ondan olabilir mi dedim XMP ayarlarından kullandım değil yani düşünüyorum aklıma hiçbir şey gelmiyor mantıklı olabilecek çözülebilecek bir sorun olduğunu düşünüyorum ama sorunun kaynağını bulabileceğimi de düşünmüyorum.

FPS sabitleme ve V-Sync açarak deneme yapın.

FPS sabitleyerek denedim zaten hocam yine işe yaramadı bu söylediğim 30FPS'e düşme muhabbeti sürekli 30FPS gibi hissettirmiyor takıldığını düşünün oyunun ve ekranda kırılma oluyormuş gibi oluyor ondan dolayı hatta başta FreeSync açık mı diye baktım açıkmış.

Yani sorunuma şu diyebilirim oyun takılıyor ama FPS'de bir sorun yok.

Dostlar selam geçen günlerde.
A520M S2H.
R5 5600G.
Crucial Ballistix 2x8 3000MHz.
SanDisk Ultra 3D.
VX Plus 400W sistem topladım.
Oyunlardaki FPS'lerim 300 civarında yani 144'ün altına düşme gibi bir durumum yok.
Oyun sanki droplanıyor gibi ama droplanmıyor yani anlık 30FPS'e düşüp geri yükseliyor gibi ve bu çok rahatsız edici SSD'nin okuma yazma değerlerinde bir sorun yok.

Eki Görüntüle 1253175

Eki Görüntüle 1253176

Nerede sıkıntı olabilir dostlar? Cidden aşırı uyuz. Daha dün topladım ve bu tarz bir sıkıntı yaşamak aşırı sinir bozucu neden olabilir?
RAM'lere OC yapmıştım ondan olabilir mi dedim XMP ayarlarından kullandım değil yani düşünüyorum aklıma hiçbir şey gelmiyor mantıklı olabilecek çözülebilecek bir sorun olduğunu düşünüyorum ama sorunun kaynağını bulabileceğimi de düşünmüyorum.
Benzer durum bende de oluyor. Fps sabitlemem gerekiyor o yüzden

FREESYNC kapatıp sadece FPS sabit kalsın öyle deneyin. Tam tersi şekilde de deneyin. Düzelmezse MEMTEST ile RAM'leri test edin.
Zaten OC ile test etmiştim hocam 4200MHz CL18'de 15 20 dakika test yaptım bir sorun yoktu ama freesync'i kapatmayı denemedim haberdar edeceğim

Takılma derken yırtılmadan bahsediyor olabilir misiniz?
@Revainer Buradan da selamlar hocam
Hayır yırtılma değil şuan freesync'i kapatıp test ettim bir fark yok fakat şöyle bir şey farkettim verdiğim bilgilerde yanlışlık var
FPS'im düşüyormuş 144'e sabitleyince farkettim takılıyor dediğim yerlerde FPS'im 130 civarına düştüğü gözüküyor fakat çok daha büyük bir takılma gibi hissettiriyor
Şöyle bir güncelleme daha yapayım oyunu 1024x768'e aldım 450 470FPS'leri görüyorum ama hala sorun devam ediyor masaüstünde böyle bir sorun yok CS'de de var Valorant ile de alakalı değil.

Son düzenleme:
NVIDIA Control Panel'den düşey senkronizasyon ve üçlü ara bellekleme modunu etkin yapıp dener misiniz hocam?

Ekran kartım NVIDIA değil hocam AMD tarafından verme şansınız var mı konumlarını.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Droplanma tıpkı şu şekilde videoyada çıkıyor

Geri
Yukarı