FPS yüksek fakat 30-40 FPS gibi hissettiriyor

Ekran kartım NVIDIA değil hocam AMD tarafından verme şansınız var mı konumlarını.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Droplanma tıpkı şu şekilde videoyada çıkıyor
Hocam şurdan bakabilirsiniz, yalnız bu OpenGL Triple Buffering, normalden farklı olur mu bilemiyorum.

Videoya baktım hocam şimdi, sizde micro-stutter var gibi duruyor. Onunla alakalı bir araştırma yaparsanız bir şeyler bulabilirsiniz. Bende de vardı bu tarz bir problem ama daha da ağırdı. Dediğim yöntemle çözmüştüm bazı oyunlarda bir nebze.

Hocam şuradan bakabilirsiniz, yalnız bu OpenGL triple buffering, normalden farklı olur mu bilemiyorum.

Hocam bu attığınız kaynakta ki fotoğraf eski AMD Radeon Software'a ait.
Bir de şöyle bir bilgi verebilirim.
Valorant'ta nitelikler kısmından açılabilen şöyle bir şey var.

1640597512491.png

Toplam kare işleme hızı ben drop yediğim vakit artıyordu sanırım.
Çünkü 1024x768'deyken bu 2Ms'lerde geziyor drop yediğim vakit 5 6 oluyor.

Sanırım 0.1 değeri düşüyor, micro stuttering yasiyorsunuz. Öncelikle her oyunda oluyor mu? Genelde optimizasyon sorunu olan oyunlarda yaşanıyor bu durum çünkü. Ekran kartı sürücüsünden de kaynaklanma ihtimali var. Yeni çıkan sürücüler, genellikle yeni oyun uyumluluğu için çıkarılır, bu sebeple eski oyunlarda stabil çalışmayabiliyor. DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp 2-3 sürüm öncesinin WHQL sürümünü yüklemeyi de deneyebilirsiniz.

Sanırım 0.1 değeri düşüyor, Micro stuttering yasiyorsunuz. Öncelikle her oyunda oluyor mu? Genelde optimizasyon sorunu olan oyunlarda yaşanıyor bu durum çünkü. Ekran kartı sürücüsünden de kaynaklanma ihtimali var. Yeni çıkan sürücüler, genellikle yeni oyun uyumluluğu için çıkarılır, bu sebeple eski oyunlarda stabil çalışmayabiliyor. DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp 2-3 sürüm öncesinin WHQL sürümünü yüklemeyi de deneyebilirsiniz.

DDU ile silip yüklemeyi tabii ki deneyebilriim sadece 1 oyunda olmuyor dostum diğer oyunlarda da yapıyor bunu ama DDU ile silip yüklemeyi deneyebilirim deneyip bilgilendiririm.
Bu arada bu söylediğim muhabbet masaüstünde olmuyor.
Bir de hocam acaba işlemcimde bir sıkıntı olabilir mi?
Crucial Ballistix 2x8GB 3000MHz RAM kullanıyorum 4200MHz CL18'de zar zor kullanıyorum arada bir reset atıyor.
Yani normalde 4200 çok rahat olmalı 5600G işlemcisiyle diye biliyorum bu RAM'le haksız mıyım işlemciyle ilgili bir sorun olma ihtimali nedir sizce aldığım yerle konuşup değişimini ya da garantisini talep etsem.

Son düzenleme:
İşlemci ile ilgili bir sorun olduğunu sanmıyorum, RAM OC ayarlarınızda bir stabilite sorunu var sanırım. 4000 MHz ya da stok RAM hızında da kontrol ettiniz mi bu takılma sorununu? Yine yaşanıyor mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı