Bende üstte bu konu hakkında aylar önce yazmışım gözle alakalı gözünüz alışınca çok akıcı gelmemeye başlıyor gibi bir şey oyunlarda haraket bulanıklığını açabilirsiniz akıcılaştırıyor.

Düşürdüm fakat aynı fps 500 600 arası
280 Asus Ekranım var. Ama aynı hala akıcılık yok dün gece 3 de akıcılık geldi bi anda 30 vurmaya başladım sabah girdim yine aynı acaba geceleri şehirde elektirik kullanımı düşük diye mi oldu bilgisayar tak güçte çalıştı ?

Valla benimde akıcıydı windows 10'a geçtim yine aynı sorunu yaşadım ama tek 1 oyunda geçerli şuan bu psikolojik ya da oyun optimizasyonu

Arkadaşlar 2 senedir bu sorun ile karşı karşıyayım apartmana yeni taşınmıştık sorun yoktu çünkü yarısı boştu şimdi 2 sene önce apartmanda 84 daire neredeyse doldu ve bir gün ansızın tatilden geldiğimde ne bozuldu acaba diye ilk oyunda bu sorunu anladım immo 3'ten şu an Valorant'ta yücelik 1'lerde takılıyorum. Bu sorunu çözmek için elektrikçi bile çağırdım bilgisayar değiştirdim ama nafile olmuyor. Yok mu bunun bir çözümü acaba ya eski oyunumu özledim.

Hocam yeni konu açıp test ve sisteminizle beraber probleminizi yazar mısınız? Yardım etmeye çalışalım. Beni de etiketleyebilirsiniz

Hocam yeni konu açıp test ve sisteminizle beraber probleminizi yazar mısınız? Yardım etmeye çalışalım. Beni de etiketleyebilirsiniz
Bu sorunun çözümü yok. Konu acmanın bir faydası da yok. Forumda yıllar boyunca olan bir konu tipi ve sadece ev değiştirmenin işe yaradığını gördüm. Çok çok nadir durumlarda çözülebiliyor sadece.

Yani bu sorunun kaynağı ev olabilirde, internet altyapısı ile alakalı mı elektrik altyapısı ile alakalı mı artık sorun nedir nasıl bize rastlıyor anlamıyorum. Bina sıfır girdik 3 senem çok iyi oynuyordum son 2 senedir çok kötü 50klık PC dizdim 8 yıldır oyunları üst seviyede oynayan birisiyim arkadaşların dediği gibi e-spor kovalıyordum. Bu sorun yüzünden çok düştüm oyunlardan. Psikolojik'de değil onu söyleyen arkadaşlar görüyorum hala aktif olarak oyunları oynuyorum ama olmuyor çok fazla geçikmeli ve aim tutulmuyor adamlara. Yüksek ranklarda oynayan birisi anlar bu durumu zaten orta seviye elo olanlar çok takılmaz bu soruna.

Motion blurla sorunu azaltabilirsiniz.

Hocam böyle bir şeyin mümkünatı yok size bunu açıklayayım hemen elektrik ile PC'nin performansı arasında kesinlikle bir bağlantı yoktur zaten PSU istenilen gücü çekmese PC açılmaz bir örnek daha vereyim sizin kasa 1000W PSU olsun diyelim siz eve 2600W'lık UFO ısıtıcı takınca çalışmıyor mu sonra kol gibi fatura gelmiyor mu bunlar şehir efsaneleri bu takılmalar genelde işlemci yüzünden oluyor ayrıca Hz ile alakalı başka bir oyuna girdiğiniz zaman oyunu V-Sync açıp akıcı bir görüntü elde etmiyor musunuz? Monitörünüzün Hz üstüne çıkarsanız bu sorunu sürekli yaşarsınız millet boşunamı 360Hz monitör alıyor.

İşlemci ile bir alakası yok . Evin topraklama sistemiyle de alakalı olabiliyor ve daha bir sürü şeyden dolayı. Bu sorunun nedeni kesin olarak bilinmiyor ve %90 bilgisayarın herhangi bir donanımından kaynaklanmıyor. Denendi onaylandı. Vsync akıcılığı arttırmaz azaltır. Özellikle input lagı da arttırıyor. BırakınGPU çizebildiği kadar kare çizsin. Vsync boş bir özellik

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…