Vallahi zaten bu aralar taşınacağım 10 gün için de ev bulup çıkmam lazım büyük ihtimal yeni bir yapı da tutarım evi eski evlere bakmıyorum çünkü bakalım elektrik sorunu olacak mı orada da. Gerçi bende sorun yok ama en azından denemiş olurum şu anki duruma göre farklılık olacak mı merak ettim.

CS çocukluğumdan beri profesyonel şekilde oynuyorum takımlardada bulundum psikolojik olduğunu pek sanmıyorum. Sistemimde parça değişmeden önce gayet akıcıydı. Farklılık olursa haberdar edin.

Arkadaşlar aynı sorunu sistemi aldığımdan beri yaşıyordum, denemediğim şey kalmadı.
En sonunda BIOS'ta gezerken high Precision Event Timer'ın açık olduğunu gördüm.
Daha önceden CMD'den kapatmaya çalışmıştım ama böyle bir eleman bulunamadı diyordu, ben de pek üstüne düşmedim.
Bugün BIOS'tan kapadım ve oyunlarım gerçekten akıcı olmaya başladı.

Sizin de high Precision Event Timer'ı CMD değil de BIOS'tan kapatıp geri dönüş yapmanızı bekliyorum.
Sorun sadece bende mi yoksa hepinizde düzelip düzelmiyeceğini merak ettiğimden.
Anakart elektrik akımı, monitör vesaire her şeyi denedim ama sonunda BIOS'tan HPET'i kapatınca düzeldi.
Dediğimi uygulayıp dönüş yapabilir misiniz?

Arkadaşlar aynı sorunu sistemi aldığımdan beri yaşıyordum, denemediğim şey kalmadı.
Daha önceden CMD'den kapatmaya çalışmıştım ama böyle bir eleman bulunamadı diyordu, ben de pek üstüne düşmedim.

Sizin de high Precision Event Timer'ı CMD değil de BIOS'tan kapatıp geri dönüş yapmanızı bekliyorum.
Anakart elektrik akımı, monitör vesaire her şeyi denedim ama sonunda BIOS'tan HPET'i kapatınca düzeldi.

Z590 anakartta nerede olabilir bu MSI ara yüzünde?

Ben aygın yöneticisinden silip kaldırmayı denedim kaldırılmadı yeniden yükledi falan. BIOS üzerinden de denedim aradım bayağı bir bulamadım. CMD komutları ile denedim onları da kabul etmedi sonuç yapamadım :D

Anladığım kadarıyla RFI/EMİ sorununa yoğun şekilde bilgisayarın mağruz kalmasından dolayı sanki hiç gitmeyen bir virüs gibi bilgisayara veya başka elektronik cihazlara da yerleşiyor hiçbir türlü gitmiyor ev değiştirseniz bile aynı cihazda sorun devam ediyor. Büyük ihtimal sorunun en iyi çözümü yeni bir bilgisayar ile virüsün olmadıği mahalleye taşınmak. Umarım en kısa sürede buna bir çözüm bulurlar.

Son düzenleme:
Anladığım kadarıyla RFI/EMİ sorununa yoğun şekilde bilgisayarın mağruz kalmasından dolayı sanki hiç gitmeyen bir virüs gibi bilgisayara veya başka elektronik cihazlara da yerleşiyor hiçbir türlü gitmiyor ev değiştirseniz bile aynı cihazda sorun devam ediyor. Büyük ihtimal sorunun en iyi çözümü yeni bir bilgisayar ile virüsün olmadıği mahalleye taşınmak. Umarım en kısa sürede buna bir çözüm bulurlar.
RFI/ EMİ dediğiniz olay frekans fln oluyor herhalde. Peki böyle bir şeyin olduğunu nasıl anlarız? Sistemlerde bunu anlamanın bir yolu var mı?

RFI/ EMİ dediğiniz olay frekans fln oluyor herhalde. Peki böyle bir şeyin olduğunu nasıl anlarız? Sistemlerde bunu anlamanın bir yolu var mı?
Bende bu konuyu internetten yabancı sayfalardan araştırdığım kadarıyla biliyorum. Böyle bir şeyin olduğunu oyunlarda gecikme hissi veya herhangi bir teknolojik aletlerde düzenli çalışmama gibi problemler olabilir. Yakınındaki baz istasyonlarının yaymış olduğu kötü frekanslar/parazitler bilgisayarlara ve teknolojik aletlere uzun süre hasar veriyorsa kalıcı soruna dönüştüğünü belirten kişiler var. Henüz tam bir çözümü belli değil fakat bu parazitlerin olmadığı bir apartmana taşınmanın yeni teknolojik aletlerle bu sorunların yaşanmayacağını belirtiyorlar.
Bu sorunu FPS oyunlarını iyi oynayan kişiler hissedebilir. Bu yüzden yabancı forumlar daha çok ele almış konuyu.

Yeni konular

Geri
Yukarı