FPS yüksek olmasına rağmen oyunun kasması

Solda bilgisayarı seçip açılan kısımda da algılayıcıya tıklayın. Orada sıcaklıklar bölümünde CPU sıcaklığı olan aradığımız şey. Biraz oyun oynayın, oyunda kasmalar başladığında ordaki değeri yazın.

Kısa süreyle donuyor mu yoksa gözle görülecek kadar yavaşlıyor mu?

donma olmuyor sanki 144 fps ten 30 fps düşme gibi ama anlık oluyor ama oyunda başka bir tarafa bakınca birden düzeliyor ilginç olarak ama tekrardan oraya dönünce aynı şeyler tekrar oluyor
Solda bilgisayarı seçip açılan kısımda da algılayıcıya tıklayın. Orada sıcaklıklar bölümünde CPU sıcaklığı olan aradığımız şey. Biraz oyun oynayın, oyunda kasmalar başladığında ordaki değeri yazın.
maalesef aida64 işlemcini yüzde 99 unu kullandığı için oyun oynanamıyor ama işlemci şuan 80 derece gösteriyor

Sorun işlemcinizin ısınmasından kaynaklı. Soğutucu olarak ne kullanıyorsunuz? Overclock yapılı mı? Termal macun olarak ne kullanıyorsunuz?

İşlemci sıcaklığı kaç derece seyrediyor?
ancak oyundan çıkınca veya bir uygulamayı durdurunca çok hızlı bir şekilde sıcakliği dusuyor suan 40 derece oldu
Sorun işlemcinizin ısınmasından kaynaklı. Soğutucu olarak ne kullanıyorsunuz? Overclock yapılı mı? Termal macun olarak ne kullanıyorsunuz?
sıvı soğutucu var bilgisayarda gamepower iceberg 120 mm var ve oc yok ancak termal macunu maalesef bilmiyorum pc yi başkasına toplattım ve termal macunun markasını hatırlamıyorum

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı