FPS yüksek olmasına rağmen oyunun kasması

Büyük ihtimal işlemci ile işlemci soğutucu arasında bir problem var. Kontrol edebilirseniz siz edin, edemezseniz kontrol edebilecek birine kontrol ettirin.

Sorun throttle. Çözümü var ama burada cevap bekleme. Zaten başka sitelerden bakabilirsin.
internette birçok değişik yöntem var hangisini yapmalıyım sence bir de benim fps im düşmüyor aniden sadece ekran da kasma gerçekleşiyor
Termal macunda olabilir, soğutucu tam temas etmiyor olabilir. Onun için kasanın içine bakmak lazım.
belki de ondandır bilemiyorum bakıcam ya da baktıracağım
Sorun throttle. Çözümü var ama burada cevap bekleme. Zaten başka sitelerden bakabilirsin.
yaptım internette olan throttlestop uygulamasını indirerek ama herhangi bir değişiklik yok

Son düzenleme:
Sorun ne zaman başladı? Benim laptopa oluyordu. İçini açıp tozları temizleyince nadiren olmaya başladı ama sıcaklık 85 ilken 80 olmaya başladı. Yani çok fark etmedi ama yavaşlaması için 1 derece bile fark ediyor. Sende fanlarda toz filtresi yoksa ondan olabilir. Çok hızlı tozlanır.

Sorun ne zaman başladı? Benim laptopa oluyordu. İçini açıp tozları temizleyince nadiren olmaya başladı ama sıcaklık 85 ilken 80 olmaya başladı. Yani çok fark etmedi ama yavaşlaması için 1 derece bile fark ediyor. Sende fanlarda toz filtresi yoksa ondan olabilir. Çok hızlı tozlanır.
filtre var bir de temizleyeceğim ama bence onlan pek bir alakası yok
aynı sorun bendede var fortnite 230 fps ama kasıyor.
monitorun 60 hz ze zzaten 230 fps yi göremezsin 60 görürsün
Arkadaşlar sorun çözülemedi yardımcı olabilecek başka birileri var mı?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı