Fransa İyice Karışıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Öncelikle yazım hatalarını düzeltmelisin
Ben söylediğimin arkasındayım. Ülkemin durumu veya başka ülkelerle karşılaştırması başka başlık altında toplanılabilir. Avrupayı yüceltmek avrupa aşıklığıdır. Aksini söyleyen dönektir. Ülkemin zor ve ekonomik olarak sıkıntılar içinde olması başka bir husus başka bir konu başlığıdır. Ben isterdim ki Fransa'nın durumuyla alakalı daha derin bilgiler edinmek orada yaşananları daha iyi anlamak ama diyorum ya sizin kafa yapınız ve olgunluğunuz ancak iki ülkeyi hemen karşılaştırıp bak biz bu kadar kötüyüz onlar bu kadar şu kadar ileri düzeyde. Pardon ya asırlık aydınlatma yaşattın tecnopat ailesine sağol engin yorumun için. Biraz daha Fransa'daki eylemlerle Türkiye karşılaştırması yapsana bekliyorum aydınlanmam lazım.

Ban yemeyecek olsam öyle bir şekilde anlatırdım ki herşeyi anlardın. Kimse bir şeyi karşılaştırmıyor ki. Orada ki insanların duyarlılığına, hak aramasına bak helal olsun diyoruz. Onca olan şeylere rağmen bir de bizim insanımıza bak diyoruz. Burada neyin karşılaştırması var? Sadece düştüğümüz duruma üzülüyorum. Kalkmışsın üstümüze atlayıp saçma sapan şeyler söylüyorsun. Avrupa aşığıymışta, küçük düşüyormuşta. Sende o zaman bana göre bir halt bilmeyip herşeye burnunu sokuyorsun.

Bizim Allah'ımız var. Onların da yurosu (Euro diyecektim biraz gülünçlük katmak için yazdım. Banlamayın abi.) var. Karşılaştırmanın bir manası yok beyler. Köprü, hastane, metro ve suyu icad etti. Laf atmayın reise. Yeminle kutsal reis büyüsünü yapar hepinizin evindeki suyu keserim heeee.

@nxkddnsbskxndbdjdndbshd

Ban yenecek düzeye gelmemeyi umuyorum benim çok derin bilgim yok. Konuya hakim forum kullanıcılarının ya da belki de şuan Fransa'da yaşayan vatandaşlarımızdan daha derin bilgileri dinlemeye girdim konuya. Tek gördüğüm Türkiye'yi (haklı,haksız) eleştirmeleri. Kullanıcılar bu eleştiriyi yapıyorsa gelecek cevaplardan rahatsız olmamaları gerekir ama dediğim gibi o düzeyde insanlar değilsiniz.

@nxkddnsbskxndbdjdndbshd

Ban yenecek düzeye gelmemeyi umuyorum benim çok derin bilgim yok. Konuya hakim forum kullanıcılarının ya da belki de şuan Fransa'da yaşayan vatandaşlarımızdan daha derin bilgileri dinlemeye girdim konuya. Tek gördüğüm Türkiye'yi (haklı,haksız) eleştirmeleri. Kullanıcılar bu eleştiriyi yapıyorsa gelecek cevaplardan rahatsız olmamaları gerekir ama dediğim gibi o düzeyde insanlar değilsiniz.
Hayır yani ne biliyorsun ben belki Fransa da yaşadım, yaşıyorum? Belki kuzenim orada, abim orada bilgi alıyorum. Yani anlayamadığım neden daha hakkında bilgin olmadıği bir insanı böyle biliyormuş gibi eleştirdin ona şaşırdım.

Susma sustukça sıra sana gelecek diyorlar herhalde. Bizim öğretmenlerimiz 30 sene önce bunu yapıyorlardı. Ama bastırıldılar.

Hayır yani ne biliyorsun ben belki Fransa da yaşadım, yaşıyorum? Belki kuzenim orada, abim orada bilgi alıyorum. Yani anlayamadığım neden daha hakkında bilgin olmadıği bir insanı böyle biliyormuş gibi eleştirdin ona şaşırdım.
Kardeşim ben yaşanan olaylarla ilgili tek bir bilgi aktarımı bile yapmadım iddia da etmedim yanlış anlıyorsun beni. Ben konunun dışında yorumlar okuyunca tepkimi göstermek için yazmaya başladım zaten. Çünkü Fransa diye girdim ülkemin dertlerini dinlemeye başladım. Technopat'ı uzun zamandır takip ederim son 1 senedir aktif kullanıyorum her konu başlığı altında doğru bilgiler, mantıklı eleştiriler ile karşılaşırken böyle bir şey görünce hoşuma gitmedi. Neyse kusuruma bakma canını sıktıysam. Yani bilgi olsun benim bu konuda tartışmak istediğim şey kesin biri yazar dediğim şey Fransa'daki olayların benzindeki zamdan ortaya çıkmış olması. Bana çok yalandan bir mesele gibi geldi. Çünkü bu yılın başında Suudi Arabistan (tüm Dünya'ya petrol ihraç eden ülkeden bahsediyorum) %100 ün üzerinde zam yapıyorsa bizde orda burda zam olması inanılmaz über normal bir şey.

Gel gör ki bu gibi şeyler yerine okuduğum yorumlar Türk insanı koyun ve yobaz yorumları. Ayıptır yani üzülüyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı