Fransa'dan laptop almak mantıklı mı?

Global garantisi olmayan hiçbir ürünü getirtme. Yarın bozulsa verdiğin parayla kalırsın. Msı modellerine göz gezdir.

Amcam Fransa'dan gelecek kendime bu laptopu aldırmayı düşünüyorum fiyatı değer mi Türkiye'de benzer bir model bulamadım Türkiye'de olsa fiyatı ne gibi olurdu.

Ekran Kartlı Gümrük Vergisi.

Yurt dışından bir ürün aldığınızda parasını ödediğiniz vakit üründen haber alamayabilirsiniz, Ürün gümrükte kaybolmuş olabilir ya da gümrükten ürün geçirirseniz bir miktar para ödersiniz yani aldığınız ürün eğer ki Türkiye'den geliyorsa %20 oranında vergi ödersiniz. (Düzenleme: 2023 Yılında %70 zam olmuş.)

Yurt dışından bir ürün aldığınızda parasını ödediğiniz vakit üründen haber alamayabilirsiniz, ürün gümrükte kaybolmuş olabilir ya da gümrükten ürün geçirirseniz bir miktar para ödersiniz yani aldığınız ürün eğer ki Türkiye'den geliyorsa %20 olanında vergi ödersiniz.

Amcam getirecek demiştim vergi yemeden yeseydi kaç olurdu diye sordum sağ olun. Yanlış anladınız galiba.

Yurt dışından bir ürün aldığınızda parasını ödediğiniz vakit üründen haber alamayabilirsiniz, ürün gümrükte kaybolmuş olabilir ya da gümrükten ürün geçirirseniz bir miktar para ödersiniz yani aldığınız ürün eğer ki Türkiye'den geliyorsa %20 oranında vergi ödersiniz. (düzenleme: 2023 yılında %70 zam olmuş.)

Türkiye'de olsaydı fiyatını net hesaplayabilir misiniz acaba?

Geri
Yukarı