Kitap Franz Kafka - Dönüşüm (ciltli) 29,90 ₺

Prime üyeleri için günün fırsatı: Dönüşüm (ciltli)
Amazon.com.tr
gregor samsa bir sabah uyandığında kendini yatağında dev bir böceğe dönüşmüş olarak bulur. Genç adam bir günde ailesinin iğrenerek baktığı, evden çıkarmak için her yola başvurduğu, toplumun asla kabul edemeyeceği bir varlığa dönüşmüştür. Artık bir insan değildir; buna rağmen hissettiği yabancılaşmadan, eksiklik ve suçluluk duygusundan kurtulmayı, insanca bir yaşam sürmeyi ister.

1915'te yayımlanan öyküsünde franz kafka insanın trajik yalnızlığını ve üstüne kapanan duvarları aşma çabasını çarpıcı bir yalınlıkla dile getiriyor. Dönüşüm, yirminci yüzyılın çıkardığı en karanlık, ancak en evrensel metinlerden biri, yankısı hiç dinmeyecek bir başyapıt.

Edebiyat hocası istemişti bizden aynı kitabı. Tam süresi geçti şimdi önüme çıkıyor.

Alsam mı acaba ? Okuyan arkadaşlar hemen yazabilir mi, Fantastik ve Bilimkurgu seviyorum, kitap için ne söylemek istersiniz ?
Gayet güzeldi ilk kez Kafka okudum diğerlerinden değişik mesela çoğunlukla kitap giriş - gelişme - sonuç şeklindedir ama Kafka giriş kısmını pek önemsemeden okuyucuyu gelişme kısmına atıyor kitabı okumuş olsaydınız anlardınız. Kesinlikle alınır.

Son düzenleme:
Gayet güzeldi ilk kez Kafka okudum diğerlerinden değişik mesela çoğunlukla kitap giriş - gelişme - sonuç şeklindedir ama Kafka giriş kısmını pek önemsemeden okuyucuyu gelişme kısmına atıyor kitabı okumuş olsaydınız anladınız. Kesinlikle alınır.

Kitap fiyat olarak çok iyi hem de ciltli ancak, konusuna ve özetine göz attım sanırım benim tarzım bir kitap değil. Teşekkürler açıklama için.

Kitap fiyat olarak çok iyi hem de ciltli ancak, konusuna ve özetine göz attım sanırım benim tarzım bir kitap değil. Teşekkürler açıklama için.
Rica ederim ama fiyatı uygun bence bir değerlendir yinede. Kitap hiç beklediğim gibi gitmedi mesela hep duydum ama başlangıcından itibaren hiç beklemediğim şekilde ilerledi düşündüğüm gibi ilerleyip bitmesede gayet güzeldi bence.

Rica ederim ama fiyatı uygun bence bir değerlendir yinede. Kitap hiç beklediğim gibi gitmedi mesela hep duydum ama başlangıcından itibaren hiç beklemediğim şekilde ilerledi düşündüğüm gibi ilerleyip bitmesede gayet güzeldi bence.

Göz attığım kadarıyla kitap 2013 yapımı Jake Gyllenhaal'in Enemy filmine benziyor. Değerlendirebilirim belki.

Amazon.com.tr
gregor samsa bir sabah uyandığında kendini yatağında dev bir böceğe dönüşmüş olarak bulur. Genç adam bir günde ailesinin iğrenerek baktığı, evden çıkarmak için her yola başvurduğu, toplumun asla kabul edemeyeceği bir varlığa dönüşmüştür. Artık bir insan değildir; buna rağmen hissettiği yabancılaşmadan, eksiklik ve suçluluk duygusundan kurtulmayı, insanca bir yaşam sürmeyi ister.

1915'te yayımlanan öyküsünde franz kafka insanın trajik yalnızlığını ve üstüne kapanan duvarları aşma çabasını çarpıcı bir yalınlıkla dile getiriyor. Dönüşüm, yirminci yüzyılın çıkardığı en karanlık, ancak en evrensel metinlerden biri, yankısı hiç dinmeyecek bir başyapıt.

Bu fiyata bedava çok severim bu kitabı kesinlikle okunmalı.

30 TL'ye ciltli kitap çok ucuz cidden. Ayrıca kitap ve yazar hakkında aşağıdaki videoyu izlemenizi öneririm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Amazon.com.tr
Gregor Samsa bir sabah uyandığında kendini yatağında dev bir böceğe dönüşmüş olarak bulur. Genç adam bir günde ailesinin iğrenerek baktığı, evden çıkarmak için her yola başvurduğu, toplumun asla kabul edemeyeceği bir varlığa dönüşmüştür. Artık bir insan değildir; buna rağmen hissettiği yabancılaşmadan, eksiklik ve suçluluk duygusundan kurtulmayı, insanca bir yaşam sürmeyi ister.

Okumak istediğim bir kitaptı, teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı