Freebsd nasıl kurulur Linux bir makineya

bilalbakirci44

Hectopat
Daha fazla  
Konuyu yanlış yere mi açtım tam bilmiyorum. Acemiyim kusura bakmayın yetkililer şu an elimde server sunucu yani 5 GB RAM'li Minecraft olsun CS 1 6 olsun TS3 olsun hepsini kurdum ama Metin 2 kuramadım onun içinde freebsd gerekliymiş kuramadım daha doğrusu anlayamadım freebsd nasıl kurulur Linux bir makinaya bunu sormak istiyorum 2 gündür araştırıyorum internette yok böyle bir olay. Şimdiden teşekkürler.

Cevap yok mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,
FreeBSD bir işletim sistemi; tıpkı windows ve linux gibi. Hepsini aynı anda aynı yerde çalıştıramazsın. Bunun için sanallaştırma yapman gerekir.

Oyun sunucuları için sanallaştırma yapmanı tavsiye ederim, ilk önce elindeki sunucu bunu destekliyormu öğrenmen gerekir. Daha sonra bu sunucu üzerine birden fazla işletim sistemi kurabilirsin. Sanallaştırma için Proxmox, Vmware Vsphere Hypervisor 5.5 free , Citrix XenServer 6.2 free kurabilirsin. Ama bunlar için 5GB ram gözüme az geldi açıkcası.

Cent OS kullan ? Sorun nedir ki Cent OS ile ?

Google ile araştır. Ayrıca sadece bir sunucu kiralayıp (Reklam olmasın diye öneride bulunmayacağım, araştırırsan bulursun.) putty'den bağlan. İstediğin server'i kurarsın zaten. Minecraft, Metin2, CS1.6 vs...

BSD kullanımı çok zordur ve grafik tabana kadar herşeyi kendin yüklemen dolayısıyla işletim sistemi hakkında oldukça ciddi bir sistem bilgisi gerektirir. Mac ve İOS cihazlar FreeBSD tabanlıdır ve freebsd, -kıscaca bsd- linux'un küçük kardeşi gibidir ve benzer sistemlerdir. BSD, Linux'tan çok daha yavaştır. Açılış hızı olsun, sistem için performans olsun çok yavaş. Onun yerine grafik arayüz ile gelen Cent OS yada Debian kullanmanı öneririm. Genel kanı Cent OS'un daha iyi olduğu. Marka sonuçta.

Adam anlatmış;
FreeBSD;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Cent OS;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba,
FreeBSD bir işletim sistemi; tıpkı windows ve linux gibi. Hepsini aynı anda aynı yerde çalıştıramazsın. Bunun için sanallaştırma yapman gerekir.

Oyun sunucuları için sanallaştırma yapmanı tavsiye ederim, ilk önce elindeki sunucu bunu destekliyormu öğrenmen gerekir. Daha sonra bu sunucu üzerine birden fazla işletim sistemi kurabilirsin. Sanallaştırma için Proxmox, Vmware Vsphere Hypervisor 5.5 free , Citrix XenServer 6.2 free kurabilirsin. Ama bunlar için 5GB ram gözüme az geldi açıkcası.

Merhaba,
Proxmox ile Windows 10 kurdum ve grafik kartından monitöre çıkış almaya çalışıyorum. Bir takım ayarlamalar yaptım. Windows çalıştığında monitör "vidyo sinyali yok" ile ekran kararıyor ve gelmiyor. Tabi arka planda tüm sistem sorunsuz çalışıyor görünüyor.
Sorun ne olabilir?

konuyu yanlış yeremi açtım tam bilmiyorum acemiyim k.bakmayın yetkililer suan elimde server sunucu yani 5 gb ramli minecraft olsun cs 1 6 olsun ts3 olsun hepsini kurdum ama metin2 kuramadım onun içinde freebsd gerekliymiş kuramadım daha doğrusu anlayamadım Freebsd nasıl kurulur linux bir makinaya bunu sormak istiyorum 2 gündür araştırıyorum internette yok böyle bir olay. şimdi'den teşekkürler.

cevap yokmu .s

BSD´ler GNU/Linux dağıtımları gibi ayrı birer işletim sistemleridir. Sunucunuza GNU/Linux´un yerine FreeBSD kurmalısınız hocam.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı