Çözüldü FreeBSD USB'ye ISO yazdırma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

DDLAO

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Şehinşah Konseri
Daha fazla  
Hocalarım merhaba. Bu sefer de saçma bir şekilde GhostBSD'de tıkılı kaldım. Canım sıkıldı, Gentoo kuracaktım fakat o da ne? ISO yazdırılmıyor. Yazdırdım diyor, USB'de hiçbir değişiklik olmuyor. Sonra Gentoo'nun ISO'su öyle, sorun ondandır deyip Arch yazdırmaya çalıştım. Fakat o da ne? Bu sefer de USB'yi formatlamadan direkt içine Arch ISO'sundaki dosyaları attı. Şimdi ben ne yapacağım? Image Writer önerebilir misiniz FreeBSD için?

Bu arada DD komutuyla deniyorum yazdırmayı, o çalışmıyor. Hata da vermiyor, anlayamadım sorunu.

Çözüm
Hocalarım Unetbootin de görmedi USB'yi. DD ile yazdırınca hiçbir hata vermiyor fakat hiçbir değişiklik de yapmıyor. Çözemedim bir türlü.
Değişiklik derken? Eğer USB boyutu düşüyorsa sorun yok. Diğer türlü USB'ni FAT32 ile biçimlendirip yeniden yazdırabilirsin.

Bir de DD ile yazdırınca hangi parametreleri kullandın?
[CODE title="Fish Çıktısı"]Message from cdrtools-3.01_1:

--
Note: The location of the cdrtools `defaults' files has been set to

/usr/local/etc

This is the FreeBSD ports standard config file location, NOT the cdrtools
standard location, which is /etc/default.

The reason for this is that FreeBSD ports and packages should not use
configuration files outside of /usr/local.
bsder@bsder ~>
[/CODE]

Hocam böyle dedi de, kurulmuş mudur?

Çalıştırmayı dene, çalışıyorsa kurulmuştur.
Çalışıyor hocam da, USB'yi görmüyor bu sefer de. Caja'da görünüyor, geom list disk'te de görünüyor fakat Brasero görmüyor.

1620754963886.png

Nasıl yapıldığını bilmiyorum.
Şimdi baktım da gparted ve GNOME disk utility'nin kısıtlı UFS ve UFS2 desteği varmış. Bu yüzden onlar depoda yok.

Kod:
pkg install unetbootin -y
ile indirip calistirmayi dene.

Ve DD komutu ile dogru yazdirmayi denedin mi? Nerede hata verdi?

Geri
Yukarı