FreeDOS ASUS laptop format diskini görmüyor

NecoTheGrim

Kilopat
Yer
İstanbul/Güngören
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar mühendisliği öğrencisi
Merhaba. Belki bilen bilir, yakın zamanda laptop önerisi için konu açmıştım. ASUS TUF A15 aldım ama bir sorun var. Başka bir bilgisayardan Windows 10 format diski oluşturdum ama BIOS diski görmüyor. Seçenekler kısmı da sınırlı. Pek bir şey yok. Yardımınız için çok sevinirim. Şimdiden sağ olun.

Dosya Ekleri

• IMG_20220813_200807.jpg
    IMG_20220813_200807.jpg
    295,1 KB · Görüntüleme: 41
Görüyor gibi duruyor. Bilgisayar açılırken F8 spamlayıp boot menüden USB diski seçmeyi dener misiniz? Ayrıca BIOS ekranında F7 ile gelişmiş seçenekleri açabilirsiniz.

Görüyor gibi duruyor. Bilgisayar açılırken F8 spamlayıp boot menüden USB diski seçmeyi dener misiniz? Ayrıca BIOS ekranında F7 ile gelişmiş seçenekleri açabilirsiniz.
Diski tekrardan elden geçirdim. Yapıcam. Gelişmiş seçeneklerde de gezdim ve diğer konulara da baktım ama milletin dediği çoğu seçenek biosta yok.

Bomboş

Dosya Ekleri

• IMG_20220813_205046.jpg
    IMG_20220813_205046.jpg
    123 KB · Görüntüleme: 45
Son düzenleme:
Diski yanlış oluşturuyor olabilirsiniz veya diskte bir problem olabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu rehberi uyguladığınıza eminseniz başka bir diskte aynı işlemleri uygulayarak deneyebilir misiniz?

Aynı sorun bende de var bios ayarlarından gerekli şeyleri açın sorununuz hallolur detaylı bilgi sosyalde mevcut link bulursam atarım.
Hocam diski biçimlendirmek ve Windows indirmek için kuzenimin 10 senelik laptopunu kullandım ve o laptopta hata var sanırsam. Diski kendim biçimlendirdim olmadı. Rufus kullandım olmadı. Balenaetcher kullandım ve yine olmadı. Her defasında diski biçimlendirirken hata veriyor. Üstelik Microsoft'un kendi sitesindeki kurulum sihirbazı bile hata veriyor. Başka bir laptop gerek. Flaş bellek kaynaklı olduğunu da sanmıyorum çünkü bilgisayarlar gayet de belleği görüyor ama boot etmiyor.

Geri
Yukarı