FreeDOS ile hazır Windows farkı nedir?

Jalal Bae

Decapat
Daha fazla  
Windows kurulu olan bilgisayar almayı düşünüyorum. Şimdi FreeDOS'larda bir sürü driver yükleme islemi gerekmiş (Wi-Fi falan). Eğer Windows 10 yüklü bir laptop alırsam onda bütün sürücüler kurulu ve güncel bir şekilde mi geliyor?

Hazır Windows 10 alırsan evet hepsi kurulu gelir. FreeDOS içinse USB ile Windows 10 kurup kendin sürücüleri kurman gerek.

Windows kurulu olan bilgisayar almayı düşünüyorum. Şimdi FreeDOS'larda bir sürü driver yükleme islemi gerekmiş (Wi-Fi falan). Eğer Windows 10 yüklü bir laptop alırsam onda bütün sürücüler kurulu ve güncel bir şekilde mi geliyor?

FreeDOS sistemde Windows manuel yüklenir. Windows yüklü bilgisayarlar lisanslı gelirler. FreeDOS'ta Windows kurulursa sonradan lisans almanız gerekir.

Son düzenleyen: Moderatör:

Driver değil sistem yok ki sen sıfırdan sistem ve driver yükleyeceksin. Hazır olanda en güncel olarak mı geliyor sen kontrol edersin.

Yanlış bilgi
Freedos işletim sistemi yüklü olmaması anlamına geliyor. Windows 10 hazır şekilde alırsanız sürücüler yüklü gelir, fakat güncel gelmez. Alacağınız yere işletim sistemi yükletmek için ekstra ücret ödemenize gerek yok. Elinizde 8GB bir flash bellek varsa W10 ISO yazıp kendiniz işletim sistemi yükleyebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı