Çözüldü Crack Windows ile temiz Windows'un farkı nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

babylade

Picopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Bilgisayarıma format attırdım ve KMS uyarısı geldi Windows Defender tarafından. Bunu bir arkadaşımla paylaştım ve bana crackli Windows'umun olduğunu ve kendilerinin USB aracılığıyla bana temiz Windows 10 yükleyebileceğini söyledi.
Benim anlamadığım bu adamın bana kuracağı Windows 10 ile formatçının kurduğu Windows 10 arasında ne fark var?
Hadi diyelim arkadaşımın kuracağı daha verimli, neden formatçı bana arkadaşımım kuracağı türden bir Windows 10 kuramadı mesela? Üstelik bir de formatçıya 50 lira ödedim, arkadaşım ise bu işi bedavaya yapacak.
Bilgisayar bilgim çok az 1. sınıfa anlatır gibi açıklarsanız çok makbule geçer.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bilgisayarcı ucuza kaçtı çünkü. Eğer arkadaşınız dediğim gibi bir anahtar alıp yapacaksa bunun ona maliyeti 10 TL civarı bir şey olacaktır. Bilgisayarcı 10 TL'den kısmak için böyle yapıyor.
Kurduğu arasında bir fark yok, yine Windows. Etkinleştirme yöntemi farklı. Birisinde korsan bir yolla etkinleştiriyorsunuz sistemi. Hal böyle olunca da 3. parti bir yazılımın sisteminize erişmesine izin veriyorsunuz, güvenlik açısından sıkıntılı bir durum.

Arkadaşınız da büyük ihtimalle internetten anahtar alıp onunla etkinleştirecek, bu düzgün bir yöntem. Bir sorun olmayacaktır bu şekilde.

Ayrıca format gibi basit işlemler için bilgisayarcıya gitmeyin, 50 TL'nizden olmayın.

Crack kullanmanın en başlı sorunu yüksek HDD, RAM ve Ağ kullanımıdır.
Bunu şu an orijinal, daha eskilerde crack kullanan birisi olarak söylüyorum.
Orijinal kullandığınız zaman sisteminiz daha stabil çalışır.
Bazı cracklerde mining işlemi bile yapıldığı görülür.
Ki zaten piyasada çok uyguna satılan ürün anahtarları bulunuyor, anlayacağınız değmez.
Göz at.

KMSpico aktivasyon sunucularını değiştiriyor diye biliyorum.

Korsan Windows kullanmak tehlikelidir, datalarınızın KMSpico ile paylaşılmasını istemezsiniz. Satın almayacaksanız bile Windows'un deneme sürümü zaten sınırsız, hiçbir zaman kendini durdurmuyor. Sadece görsel kısıtlamalar ile kullanıyorsunuz. KMSpico kullanmayın, kullandırmayın.

Çok kısa özet geçeceğim crackli Windows'un ürün anahtarı yok crack ile sözde etkinleştirıyorlar. Ama temiz Windows'ta orijinal ürün anahtarı kullanılıyor. H şunu da söyleyemeden geçemeceğim orijinal ürün anahtarını yurtdışından alınıyor onan 50 TL ödemişsin onu Türkiye'de 500 TL'nin altında bulamazsın.

Aslında çok bir fark yok. Orijinal şekilde anahtarı ile kullanıldığında sadece daha bir kolaylık oluyor ilk kurulum o kadar. Onun dışında arkadaşının yükleyeceği de anahtarsız, ürün etkinleştirme bildirimi verecektir. (Eğer crack ise vermez)

KMSpico aktivasyon sunucularını değiştiriyor diye biliyorum.

Korsan Windows kullanmak tehlikelidir, datalarınızın KMSpico ile paylaşılmasını istemezsiniz. Satın almayacaksanız bile Windows'un deneme sürümü zaten sınırsız, hiçbir zaman kendini durdurmuyor. Sadece görsel kısıtlamalar ile kullanıyorsunuz. KMSpico kullanmayın, kullandırmayın.

Sağ olun açıklama için çok teşekkürler hepinize.
Asıl sormak istediğim arkadaşımın kuracağı korsan olmayacak mı şimdi?
Sıkıntılı olmayacaksa neden bilgisayarcı arkadaşımınki gibi kurmak yerine böyle kurdu?

Bilgisayarcı ucuza kaçtı çünkü. Eğer arkadaşınız dediğim gibi bir anahtar alıp yapacaksa bunun ona maliyeti 10 TL civarı bir şey olacaktır. Bilgisayarcı 10 TL'den kısmak için böyle yapıyor.

Çözüm

Geri
Yukarı