FreeDOS işletim sisteminin Windows'tan farkı nedir?

Terreshie

Centipat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSi RTX 3080 SUPRIM X 10GB / Ryzen 7 5800X / MSi B450 Gaming Plus Max / 32GB 3200MHz RAM / 1440x2560 165Hz
Meslek
Öğrenci
Selam, belli bir süredir laptop bakıyorum ve çoğunun yazılımının FreeDOS olduğunu görüyorum. Videolara falan bakınca Windows 10 ana menüsü görüyorum, çok bir farklı gibi gözükmüyor. Gördüklerimi yanlış anlamışsam beni uyandırır mısınız ya da aradaki farkı anlatır mısınız?

FreeDOS işletim sistemsiz değil mi içinde Windows kurulu değil ben mi yanlış biliyorum.

Vallahi bende bilmiyorum okuduğum şeylere göre Windows 10 yüklü geliyormuş. Doğru mu ki?

Son düzenleyen: Moderatör:
FreeDOS demek içerisinde işletim sistemi yok demek, yani Windows'u kendin kuruyorsun.

FreeDOS bilgisayarlarda işletim sistemi yüklü gelmez kendiniz kurmanız gerekir bence FreeDOS alın kendinizde rahatça Windows kurabilirsiniz.
Windows için para istiyorlar mı ? (kaçak windowsum var ama orjinal kullanmanın tadı ayrı)

FreeDOS aldığınız bilgisayarın işletim sistemi kurulu olmadan satılıyor, satıcı firma lisans alıp kurmadığı için diğerlerine göre daha ucuza geliyor kendiniz Windows kurulumu yapıyorsunuz.

Yanlış bilgi vermeyiniz. FreeDOS bir işletim sistemidir ancak uygulama indiremezsiniz, indirmek için Linux, Windows, Hackintosh kurmanız gerekmektedir.

Geri
Yukarı