FreeDOS işletim sisteminin Windows'tan farkı nedir?

FreeDOS bilgisayarlarda işletim sistemi yüklü gelmez kendiniz kurmanız gerekir bence FreeDOS alın kendinizde rahatça Windows kurabilirsiniz.
Freedos işletim sistemi değil diye biliyorum. Freedos işletim sistemsizliğidir.
FreeDOS işletim sistemsiz değil mi içinde Windows kurulu değil ben mi yanlış biliyorum.
FreeDOS demek içerisinde işletim sistemi yok demek, yani Windows'u kendin kuruyorsun.
FreeDOS aldığınız bilgisayarın işletim sistemi kurulu olmadan satılıyor, satıcı firma lisans alıp kurmadığı için diğerlerine göre daha ucuza geliyor kendiniz Windows kurulumu yapıyorsunuz.
FreeDOS bir işletim sistemidir.

FreeDOS, özgür ve açık kaynak kodlu bir işletim sistemidir. FreeDOS kurulu olan bilgisayarları "Windows'suz" veya "İşletim sistemi olmayan" olarak tanımlamak yanlıştır. FreeDOS'un kurulu olduğu bilgisayarlar genellikle Windows lisansı satın alınmamış olur. Yani Windows'un kurulu olarak geldiği bilgisayarları satın alırken Windows lisansı da satın almış olursunuz. Bu da ekstra para demek.

Eğer GNU/Linux veya diğer *nix-like işletim sistemleri kullanıyorsanız FreeDOS kurulu bilgisayarları satın almak daha mantıklıdır.

Geri
Yukarı