FreeDOS laptopa Windows 11 kurulurken kaç TL olan lisans yeterli?

Eski değildi ayrıca modelle ilgilidir belki bilmiyorum çünkü kullandığım laptopu kuran herkesin aynı şekilde bağlaması gerekmiş W11 de yükleyip yüklemediğinden de emin değildim eğer gerekirse diye bilsin anlamında söylemiştim aslında, tam olarak istediğimi aktaramamışım. Kusura bakmayın.
Modele bağlıdır büyük ihtimalle. Çünkü yeni sistemlerde Ethernet bile yok. Windows sürücüleri kurmasa kalırdık öyle :D.

Anlamadım şimdi ben USB ile kursam sürücüleri yüklememe ihtimali mi var W11'in? Eğer öyle olursa ne yapmam gerekiyor?
Şuan laptopların internet sürücülerini Windows tanıyor. Tabi ki her sürücü şak diye yüklenmeyecek. Siz internet bağladıktan sonra, Windows Update üzerinden bazı sürücüleri indirir sonra da yonga seti ve ekran kartı sürücülerini kurarsınız. Çünkü genelde ekran kartı sürücüleri ve yonga seti sürücüleri Windows Update tarafından eski sürüm olarak kuruluyor.

Şu an laptopların internet sürücülerini Windows tanıyor. Tabii ki her sürücü şak diye yüklenmeyecek. Siz internet bağladıktan sonra, Windows Update üzerinden bazı sürücüleri indirir sonra da yonga seti ve ekran kartı sürücülerini kurarsınız. Çünkü genelde ekran kartı sürücüleri ve yonga seti sürücüleri Windows Update tarafından eski sürüm olarak kuruluyor.

Ekran kartı sürücüsünü kurmak derken güncellemekten bahsediyorsunuz herhalde?

Şu an laptopların internet sürücülerini Windows tanıyor. Tabii ki her sürücü şak diye yüklenmeyecek. Siz internet bağladıktan sonra, Windows Update üzerinden bazı sürücüleri indirir sonra da yonga seti ve ekran kartı sürücülerini kurarsınız. Çünkü genelde ekran kartı sürücüleri ve yonga seti sürücüleri Windows Update tarafından eski sürüm olarak kuruluyor.

Hocam ayrıca yonga seti ne ya 😂 yani hiç bilmiyorum onu kurmayı falan Recep Baltaş FreeDOS Windows 11 kurma videosunda hiç bakmadı oraya sadece ekran kartı ve Windows güncellemeleri yaptı. Pek bilgili değilim bu konularda yani yonga setini hiçbir FreeDOS Windows kurma videolarında kontrol ettiklerini görmedim.

Ekran kartı sürücüsünü kurmak derken güncellemekten bahsediyorsunuz herhalde?

Hocam ayrıca yonga seti ne ya 😂 yani hiç bilmiyorum onu kurmayı falan Recep Baltaş FreeDOS Windows 11 kurma videosunda hiç bakmadı oraya sadece ekran kartı ve Windows güncellemeleri yaptı. Pek bilgili değilim bu konularda yani yonga setini hiçbir FreeDOS Windows kurma videolarında kontrol ettiklerini görmedim.
İşte insanlar Türkçe bilmeyince böyle oluyor. Yonga seti "Recep Baltaş" Bey'in "Chipset" dediği sürücü. Asla Türkçesini kullanmıyorlar. Ekran kartı sürücüsünü kurmak diyorum çünkü siz bilgisayarı ilk formattan sonra açtığınızda "Microsoft Görüntü Bağdaştırıcı" olan bir sürücü kullanırsınız. Nvidia veya AMD veya Intel ekran kartınızı oraya tanımlayıp tam performans ile kullanabilmeniz için sürücüyü kurmanız gerekir. Ama güncellemek de denebilir.

İşte insanlar Türkçe bilmeyince böyle oluyor. Yonga seti "Recep Baltaş" Bey'in "chipset" dediği sürücü. Asla türkçesini kullanmıyorlar. Ekran kartı sürücüsünü kurmak diyorum çünkü siz bilgisayarı ilk formattan sonra açtığınızda "Microsoft görüntü bağdaştırıcı" olan bir sürücü kullanırsınız. NVIDIA veya AMD veya Intel ekran kartınızı oraya tanımlayıp tam performans ile kullanabilmeniz için sürücüyü kurmanız gerekir. Ama güncellemek de denebilir.

Hocam Recep Baltaş chipset de güncellemedi ki videoda sadece ekran kartı ve Windows güncelledi benim bildiğim.

İşte insanlar Türkçe bilmeyince böyle oluyor. Yonga seti "Recep Baltaş" Bey'in "chipset" dediği sürücü. Asla türkçesini kullanmıyorlar. Ekran kartı sürücüsünü kurmak diyorum çünkü siz bilgisayarı ilk formattan sonra açtığınızda "Microsoft görüntü bağdaştırıcı" olan bir sürücü kullanırsınız. NVIDIA veya AMD veya Intel ekran kartınızı oraya tanımlayıp tam performans ile kullanabilmeniz için sürücüyü kurmanız gerekir. Ama güncellemek de denebilir.

Hocam bende ekran kartını be chipseti kendi kurar ya eğer kurmazsa sıkıntı olur onları elden kurmak bence yani ben yonga setinin güncellenmesi gerektiğini bile bilmeyen biriyim bir de onu kurma falan hiç beceremem galiba.

Son düzenleme:
1 hafta önce PttAVM'den 9 TL'ye Windows 11 Pro lisansı aldım bakalım şu anlık bir sorun çıkartmadı.

Hocam Recep Baltaş chipset de güncellemedi ki videoda sadece ekran kartı ve Windows güncelledi benim bildiğim.

Hocam bende ekran kartını be chipseti kendi kurar ya eğer kurmazsa sıkıntı olur onları elden kurmak bence yani ben yonga setinin güncellenmesi gerektiğini bile bilmeyen biriyim bir de onu kurma falan hiç beceremem galiba.
Yapacağınız tek şey Google üzerinden işlemci ve ekran kartı modelinizi aratıp sürücülerinizi yüklemek. Hatta bilgisayarınızın modelini bile aratsanız belki marka kendisi sürücü güncelleme için bir site yapmıştır.

Bazı markalarda var bu dediğiniz, benim laptopum ASUS ve tüm yüklemeyi ASUS'un kendi sitesinden yaptım model adı tanıtarak. @oblomovv o yüzden ilk markanın sitesine bak yoksada YouTube'dan aç onunla eş zamanlı yaparsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı