Çözüldü FreeDOS MSI GP68HX Vector Windows kurulumu yaparken sürücüleri görmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

RedBereli

Hectopat
Daha fazla  
rn_image_picker_lib_temp_699a1a1c-1ec1-4065-b874-9627a8b5038c.jpg

Arkadaşlar durum böyle. Neden kaynaklanıyor bu? Laptopta 1 TB SSD bulunuyor ama gözükmüyor ne yapmam lazım?

Çözüm
Şu AHCI moduna bakmadan önce BIOS güncelleme şansın var mı? Onunla alakası olabilir.

Eki Görüntüle 1979919
Hocam böyle gözüküyor.

Kutucuktaki alandan indiriyoruz değil mi? Versiyonları aynı diye bilemedim hangisi olduğunu.

Eki Görüntüle 1979922

Yanlış demişim @RedBereli. İşaretlediğin doğru driver. Onu kullanacaksın. Intel böyle demiş:
  • May be required during operating System (OS) installation to detect PCIe* NVMe* drives.

@RedBereli halledebildin mi?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam muhtemelen çözümüm bu video ile alakalı. BIOS'da Intel Rapid Storage diye bir sekme bulunuyor ama Intel'ın sitesinde 11. nesil işlemciler diyor, benim ki 13. nesil. Yanlış olanı indirmek istemiyorum.

SATA modundaysa AHCI'ya alabilir misin BIOS'tan?

Rufus ile UEFI yazdırdın değil mi?
Öyle bir şey göremedim BIOS'da maalesef. Advanced kısmında mı ?

@RedBereli cihazın tam kodunu atar mısın?

@RedBereli cihazın tam kodunu atar mısın?
VECTOR GP68HX 13VH-227XTR kodu bu şekilde.

Burada var IRST sürücüsü.

Hocam muhtemelen çözümüm bu video ile alakalı. BIOS'da Intel Rapid Storage diye bir sekme bulunuyor ama Intel'ın sitesinde 11. nesil işlemciler diyor, benimki 13. nesil. Yanlış olanı indirmek istemiyorum.

Öyle bir şey göremedim BIOS'da maalesef. Advanced kısmında mı?

Birazdan bakacağım.

IMG20231016204807.jpg

Buradan aldın mı AHCI moduna? Benim cihazda böyle.

Burada var IRST sürücüsü.

Birazdan bakacağım.

Eki Görüntüle 1979910

Buradan aldın mı AHCI moduna? Benim cihazda böyle.
20231016_205042.jpg

Hocam böyle gözüküyor.

Kutucuktaki alandan indiriyoruz değil mi ? Versiyonları aynı diye bilemedim hangisi olduğunu.

545654456.png

Şu AHCI moduna bakmadan önce BIOS güncelleme şansın var mı? Onunla alakası olabilir.

Eki Görüntüle 1979919
Hocam böyle gözüküyor.

Kutucuktaki alandan indiriyoruz değil mi? Versiyonları aynı diye bilemedim hangisi olduğunu.

Eki Görüntüle 1979922

Yanlış demişim @RedBereli. İşaretlediğin doğru driver. Onu kullanacaksın. Intel böyle demiş:
  • May be required during operating System (OS) installation to detect PCIe* NVMe* drives.

@RedBereli halledebildin mi?

Son düzenleme:
Çözüm

Hocam hallettim. Sürücüler gözüküyor, geç cevap verdiğim özür dilerim, yardımlarınız içinse teşekkür ederim.

Geri
Yukarı