FreeDOS PC'nin ilk aktifleştirilme tarihini öğrenme

Final Year

Decapat
Daha fazla  
Halihazırda BIOS yaşını öğrenme ve şu an kurulu olan Windows yazılımının ne zaman kurulduğunu öğrenmenin mümkün olduğunu biliyorum. Peki FreeDOS bir bilgisayara ilk açıldığında ve ilk çalıştırıldığında atılan ilk formatın ne zaman atıldığını öğrenmenin bir yolu var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,
Herhangi bir Live USB ile bilgisayarı çalıştırıp Recuva gibi bir veri kurtarma programıyla bilgisayarının hard diskine hangi tarihte veri yazılmış görebilirsin. Aklıma başka bir yol gelmedi.

Edit: Bilgisayarını açıp kullanmaya başladıysan eski verileri göremeyebilirsin.

Merhaba,
Herhangi bir Live USB ile bilgisayarı çalıştırıp Recuva gibi bir veri kurtarma programıyla bilgisayarının hard diskine hangi tarihte veri yazılmış görebilirsin. Aklıma başka bir yol gelmedi.

Edit: Bilgisayarını açıp kullanmaya başladıysan eski verileri göremeyebilirsin.
İçerisinde Windows kurulu olan M2 SSD'yi söküp bir adaptörle harici olarak bir bilgisayara bağlayıp o bilgisayar vasıtasıyla o SSD'ye ilk olarak hangi tarihte veri yazıldığını öğrenebilir miyim ?

Evet.
Çok meşakatli bir yol izliyorsun. Windows 7 Live USB yapsan aynı işi görür.
İnternette Windows 7 Live USB diye aratıp indirdikten sonra Rufus aracılığıyla USB belleğine yazdırıp, içine de Recuva'yı da attıktan sonra FreeDOS'lu bilgisayarını o USB bellekten başlatabilirsin.

Evet.
Çok meşakatli bir yol izliyorsun. Windows 7 Live USB yapsan aynı işi görür.
İnternette Windows 7 Live USB diye aratıp indirdikten sonra Rufus aracılığıyla USB belleğine yazırıp, içine de Recuva'yı da attıktan sonra FreeDOS'lu bilgisayarını o USB bellekten başlatabilirsin.
Bilgisayara çoktan Windows kurdum. Aldığımda FreeDos idi.
Bilgisayara çoktan Windows kurdum. Aldığımda FreeDos idi.
Yani şu anda bilgisayarda windows yüklü

O zaman şu şekilde deneyebilirsin;
FreeDOS olarak aldığın bilgisayarına Recuva yükle. Silinmiş dosyaları tarat ve alım tarihinden önce diske bir şeyler yazılmış mı diye kontrol et.
Windows kurup kullanmaya başladıysan sorunun cevabını alamayabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı