Windows 10 format sonrası anahtar girmeden aktifleştirilme

ZerefDragneel

Hectopat
Makaleler
1
Yer
localhost
Selam çok eskiden PC'ye Media Creation Tool'dan Win 10 yükledim. Win 7'den kesinlikle daha çok kaynak tüketen ama kesinlikle bana göre daha iyi olan bir işletim sistemi. Neyse konuya dönelim Win 10 yükledim ve aradan taaa bu zamana kadar crack ile aktifleştirmeyi denemedim. Ama buna rağmen lisans istemedi. Ve lisans yerinde aktifleştirildi olarak gözüküyor bu zamana kadar sorun olmadı. Ama sizce neden böyle bir şey oldu?

resim_2021-03-20_201935.png

Son düzenleme:
Selam çok eskiden PC'ye Media Creation Tool'dan Win 10 yükledim. Win 7'den kesinlikle daha çok kaynak tüketen ama kesinlikle bana göre daha iyi olan bir işletim sistemi. Neyse konuya dönelim Win 10 yükledim ve aradan taaa bu zamana kadar crack ile aktifleştirmeyi denemedim. Ama buna rağmen lisans istemedi. Ve lisans yerinde aktifleştirildi olarak gözüküyor bu zamana kadar sorun olmadı. Ama sizce neden böyle bir şey oldu?
Windows 7'de bir lisans varsa MediaCreationTool onu Windows 10 olarak çevirir.Bu sayede bir daha satın almanıza gerek kalmaz.

Bende Win8'den Windows 10'a geçtim. Benden de istemedi. Çünkü ürün anahtarı anakartta bulunuyor. Bu yüzden istemedi.

O key, anakarta işleniyor ve 3 kullanım hakkınız var. 3 format hakkı dolduktan sonra veya anakart değiştirdikten sonra tekrardan key isteyecektir.

Ek olarak, Microsoft hesabı girdiyseniz de aynısı geçerli. O key hesabınıza işler, 3 hakkınız olur.

Anakartında gömülü lisans olabilir. Veya Microsoft hesabını girdiysen hesabındaki lisans kullanılıyor olabilir.

Microsoft hesabı olabilir sanırım çünkü ilk başta istedi. Microsoft hesabımı girince lisans dair hiçbir şey istemedi ve direk etkinleştirildi gözüktü.
Windows 7'de bir lisans varsa Media Creation Tool onu Windows 10 olarak çevirir. Bu sayede bir daha satın almanıza gerek kalmaz.

Temiz format attım onu demeyi unutmuşum.

Geri
Yukarı