FreeDos PC'ye Nasıl Kurulum Yapılır?

Kudret Melih

Hectopat
Daha fazla  
  • Nzxt H-440 kasa
  • Zalman ZM700-TX PSU
  • Inno 3D GTX 1080 Ti ekran kartı
  • i7 6700k işlemci
  • MSI Z270 Tomahawk Artic anakart
  • Gskill 16 GB (2*8GB) 3000 MHz RAM
Ürünler alındı.

Hayatımda ilk defa kendi başıma bilgisayar toplamaya karar verdim. O yüzden pek tecrübeli ve bilgili değilim. Kasada DVD takabileceğim yer olmadığından PC'ye Windows'u nasıl kuracağım?
İlk sorum bu. Tüm bileşenleri bağladığım zaman BIOS'da herhangi bir ayar yapacak mıyım, yoksa BIOS kendi kendine takılan ürünleri tanımış olacak mı? (RAM, işlemci, HDD vb gibi.) Aklıma şu an için başka sorular gelmiyor ama sizin bana daha başka önerebileceğiniz şeyler varsa yazarsanız çok mutlu olurum.
Başka konuda monitör için 1500 TL bütçemin olduğunu belirttim belki o konuyu görmeyebilirsiniz diye, o konudan da bahsetmiş olayim.

Son düzenleyen: Moderatör:
USB ile windows kurabiliyorsun. Windows'un kendi sitesinde nasıl yapabileceğin yazıyor. Tüm aygıtların sürücülerini Kurman gerek yoksa tanımaz. Tanımadan kastım performans alamazsınız. Biostan birşey yapmana gerek yok.
Diğer konular hakkında pek bilgim yok.
Not: 6. nesil işlemci yerine 8. nesil veya ryzen alsaydın daha iyi olurdu bence.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı