Çözüldü FreeDOS sisteme kurulumda USB görmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

justhelldie

Hectopat
İyi günler dostlar, ASUS ROG STRIX G513QC-HN031 R7-5800HS model FreeDOS bir laptop aldım. Flash belleği hazırladım ve BIOS menüsünden Secure Boot ayarını kapattım ancak flash bellek halen gözükmüyor. USB bağlantılarda gözükse dahi boot menüsünde gözükmüyor ve yükleyemiyorum. Sorun flash bellekte mi yoksa yapmadığım bir ayar ile kaynaklı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
CMD üzerinden nasıl bootable yapılıyor bilmiyorum ama Rufus ile yazdırmayı dene USB'yi.

Diskpart-list disk- select disk 2- clean- create Partition primary... Şeklinde yapıyordum ancak sorun flash bellek kaynaklıymış, sorunu çözdüm. Teşekkürler.
İyi günler dostlar, ASUS ROG STRIX G513QC-HN031 R7-5800HS model FreeDOS bir laptop aldım. Flash belleği hazırladım ve BIOS menüsünden Secure Boot ayarını kapattım ancak flash bellek halen gözükmüyor. USB bağlantılarda gözükse dahi boot menüsünde gözükmüyor ve yükleyemiyorum. Sorun flash bellekte mi yoksa yapmadığım bir ayar ile kaynaklı mı?

Belleği ayarlarken UEFI seçtiniz değil mi?

Flash belleği hangi yazılımla hazırladınız?
BIOS'u fabrika ayarına döndürüp denediniz mi?
Cihaz Free dos olarakmı yoksa Ubuntu olarakmı geldi?

Flash belleği hangi yazılımla hazırladınız?
BIOS'u fabrika ayarına döndürüp denediniz mi?
Cihaz Free dos olarakmı yoksa Ubuntu olarakmı geldi?
CMD üzerinden kodladım, bios'u fabrika ayarına döndürmedim zaten ilk açılışı ve cihaz FreeDos
CMD üzerinden kodladım, bios'u fabrika ayarına döndürmedim zaten ilk açılışı ve cihaz FreeDos
Belleği UEFI ayarladım evet ancak gözükmüyor, boot menüsünde sadece tek 1 sabit disk görünüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı