Freelance işlerde nasıl öne çıkılır?

HamitizmForever

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, gerek web site kodlama olsun gerek video editleme gerek grafik tasarım olsun birçok konuda bana göre yeteneğim bulunuyor. Bahsettiğim konularda portfolyöm hazır ama kendimi nasıl freelance sitelerde öne çıkarabilirim? Hangi sitelerde iş yapabilirim?

Yaklaşık 3 yıldır freelance sitelerde Upwork vs. öne çıkmaya çalışıyorum fakat başarılı olamadım ya bende problem var ya bu işlerin farklı bir yöntemi var. Benim tavsiyem freelance işi önce çevrende araman, daha sonra tanına tanına ilerleyebilirsin.

Bende bir ara denedim de olmuyor TR platformlar tam rezalet zaten adam bana 20 liraya logo tasarlarmısın diyor te allam ya.
Globalde ise hintliler zaten her yeri işgal etmişler çok ucuza iş yapıp işin değerini de düşürüyorlar uğraştığına değmiyor.

Çok fazla hesap çamak gerek bildiğim kadarıyla. Algoritma hesabına şans tanımak için hesabını belli dönemlerde yukarıda tutuyor. Eğer fazla hesabın olursa hesaplarından biri illa ilk sıralarda gösteriliyor, diye biliyorum.

Yaklaşık 3 yıldır freelance sitelerde Upwork vs. öne çıkmaya çalışıyorum fakat başarılı olamadım ya bende problem var ya bu işlerin farklı bir yöntemi var. Benim tavsiyem freelance işi önce çevrende araman, daha sonra tanına tanına ilerleyebilirsin.
Bende bir ara denedim de olmuyor TR platformlar tam rezalet zaten adam bana 20 liraya logo tasarlarmısın diyor te allam ya.
Globalde ise hintliler zaten her yeri işgal etmişler çok ucuza iş yapıp işin değerini de düşürüyorlar uğraştığına değmiyor.
Aslında sosyal medyadan herkese özel mesaj yoluyla teklifler yapabilirim ama böyle kişileri nasıl bulacağım? Bir video editine ihtiyacı olanı bir web siteye ihtiyacı olanı nasıl bulabilirim ki?

Aslında sosyal medyadan herkese özel mesaj yoluyla teklifler yapabilirim ama böyle kişileri nasıl bulacağım? Bir video editine ihtiyacı olanı bir web siteye ihtiyacı olanı nasıl bulabilirim ki?
Sahibindene veya çeşitli platformlara yarı zamanlı veya tam zamanlı işçi ihtiyacı ilanı veriyorlarda fazla bişey teklif edeni görmedim yarı zamanlı uzaktan çalışanlara.
Bir kere birisi ayda 300 lira teklif etmisti. haftalık 5 fotoğraf ve 5 video edit işi için ne iş yapıyorsunuz dedim vakıflarmış çocuklara kuran öğretiyoruz çeşitli yemek, giyim yadımı gibi aktiviteler yapıyorlarmış ona da Allah dua et yapar diyip telefonu kapatmıştım uğraşmıyorum artık.

Tek seferlik iş için ilan verilen yerlerde var mesela armut falan gibi adamlar isteğini yazıyor sen teklif gönderiyorsun falan.

Tek tek ulaşıp bulman imkansız, çevrenden başla eşin dostun dükkanı olan varsa ücretsiz çalışmalar yap, gelenlere, soranlara veya tanıdıkları varsa ulaştırırlar yaptığın çalışmaları ben öyle yaptım.

Arkadaşın dediği gibi kendine bir sayfa oluşturup tanıdıklara ücretsiz işler yapıp kendi reklamını verebilirsin. Senin reklamını yapacak yine iş yaptığın kişiler olur en çok. Yaptığın işleri de güzelce editleyip Tiktok, instagram falan gibi yerlere atarsan bu konuda baya etkili olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı