Freelancer çalışmada ekip gerekir mi?

Ahmet Çavdar

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer Aspire A715-75G - İ5 10300H 2.5 GHz Turbo 4.5 GHZ - Intel UHD Graphics & GTX 1650 - 16 GB 2933 MHz

Asus TUF Gaming FX-505DT BQ180T - R5 3550H 2.1 GHz Turbo 3.7 GHz - Vega 8 & GTX 1650 - 16 GB 2400 MHz
Meslek
Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisi
Arkadaşlar freelancer.com'da yapabileceğim işlere en uygun fiyatı ve en kısa teslim sürelerini vermeme rağmen iş alamıyorum. Açıklamaya elimdeki profesyonel programlarımı ve tecrübe de yazıyorum ama olmuyor. Türk veya yabancı freelance çalışma ekipleri var mı? (Varsa) Onlara başvuruda bulunmak mantıklı bir seçim olur mu sizce?

Freelancer olarak çalıştığımda buradan biraz para almıştım. Belki kendine uygun bir şey bulursun.

Freelance'de en önemlisi referanstır.
Ücretsiz iş veya düşük ücretli iş yaparak referans toplayın. Açık kaynaklı birşeyler yapıp Github servisine yükleyin.
Hocam en uygun fiyatı verdiğim hâlde iş alamıyorum. O zaman ne yapmalıyım?

Hocam en uygun fiyatı verdiğim hâlde iş alamıyorum. O zaman ne yapmalıyım?

Dediğim gibi elinizde gösterecek bir şeyler olmalı. Proje bunlardan en iyi seçenektir. Elinizde göstereceğiniz bir proje veya GitHub gibi bir platformda yayınladıklarınız veya fork(düzeltme) dikkat çekebilir.

En ucuz fiyati vermek iyi bir strateji degil, dogru fiyati vermen gerek. Isi alayim da ne olursa olsun diye dusunme.
Isverene guven vermemissindir. Cok ucuza kacmissindir, her seye "olur" demissindir, Ingilizcen kotudur, referansin yoktur vs.
Cogu isveren isini en ucuz olana degil, sorunsuz yapabilecek olana teslim eder.

En ucuz fiyati vermek iyi bir strateji degil, dogru fiyati vermen gerek. Isi alayim da ne olursa olsun diye dusunme.
Isverene guven vermemissindir. Cok ucuza kacmissindir, her seye "olur" demissindir, Ingilizcen kotudur, referansin yoktur vs.
Cogu isveren isini en ucuz olana degil, sorunsuz yapabilecek olana teslim eder.
Anladı, referansım yok çünkü daha bir tane bile iş alamadım 😅
Siz böyle söyleyince farkettim, ben olsam ben de daha güvenilir birilerine işi verirdim. Stratejimi değiştireceğim.
Peki hocam ekip gibi bir konu var mı? Çünkü dediğiniz gibi referansım bulunmamakta ve de bu sebeple tercih edilmede geri planda kalmaktayım. Bir ekiple çalışarak kendime referans elde etmek mümkün mü? Daha doğrusu bu tarz ekipler var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı