Superonline Fiber İçin Tesisatçı Gerekir mi?

Clasi4

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, binaya Superonline tarafından altyapı getirildi. Fiber kutu bugün gelmiş. Aktif olunca geçmek istiyorum. Şu an Superonline DSL kullanıyorum. Daire içinde herhangi bir giriş yok. Duvardan çıkan kablolardan iki kablo modeme bağlı. Fiber için tesisatçı tutmam gerekiyor mu, yoksa gelecek olan ekip halleder mi? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, binaya Superonline tarafından altyapı getirildi. Fiber kutu bugün gelmiş. Aktif olunca geçmek istiyorum. Şu an Superonline DSL kullanıyorum. Daire içinde herhangi bir giriş yok. Duvardan çıkan kablolardan iki kablo modeme bağlı. Fiber için tesisatçı tutmam gerekiyor mu, yoksa gelecek olan ekip halleder mi? Yardımcı olursanız sevinirim.

Superonline kurulum için geliyor.

Superonline ekipleri geliyor, duvarınızı deliyor, ev içinde duvarlara silikonla kablonuzu döşeyip fiber kablonuzu modemi koyacağınız yere kadar çekiyor. Kısacası usta tutmanıza gerek yok. Zaten piyasada fiber kablo çeken usta bulmanız baya bi zor. Çünkü fiber kablo çakımı CAT-5 kablo gibi değil, özel bir makinası falan var.

Size tavsiyem; ilerleyen zamanlardaki odada konum değişikliği vb. gibi durumlar için kabloyu bi 3-5 metre uzun bıraktırın.

Teşekkür ederim arkadaşlar ☺️

Önemli değil size tavsiyem Superonline gelmeden önce kutunun kablolarını nereden geliyorsa oradan daireye matkap ile delik açmanız daha iyi olacaktır. Siz onlara tarif edin onlar kabloyu sizin deldiğiniz yerden geçirir. Babamla beraber her yeri delmesinler diye öyle yaptık gayet güzel oldu.

Geri
Yukarı